MojAndroid

OPERAČNÝ SYSTÉM & PRIPOJENIA – takmer čistý Android aj duálne LTE je výhodou

Smartfón CAT S60 sa už do predaja dostal so systémom Android 6.0 Marshmallow, čo je výborná správa pre všetkých, ktorí si chcú toto zariadenie kúpiť. Počas nášho testovania na zariadenie prišla aktualizácia o veľkosti približne 355 MB, ktorá priniesla len menšie zmeny a zvýšenie bezpečnosti zariadenia. Samotný systém nie je v tomto prípade obohatený o žiadnu nadstavbu výrobcu, a tak sa bavíme o takmer čistom Androide, čo je rozhodne plusom. Ovplyvnilo to nielen rýchlosť celého zariadenia, ale aj dojem, ktorý je rozhodne pozitívny.

Celkovo je systém v tomto zariadení veľmi svižný, aj napriek tomu, že CAT do neho nainštaloval niekoľko bloatware aplikácií, čo si mohol odpustiť. Niektoré z predinštalovaných titulov sú ale praktické a naozaj využiteľné. Za všetky spomenieme napríklad App Toolbox, čo je súbor zaujímavých nástrojov a aplikácií použiteľných v rôznych situáciách, či aplikácia Location Alert, ktorá odošle informáciu o vašej polohe po stlačení SOS tlačidla na boku zariadenia 5 predvoleným kontaktom. Za zmienku rozhodne stojí aj MaxxAudio, čo je ekvalizér pre zvýraznenie zvuku v rôznych situáciách a titul Suchý reproduktor, ktorý po spustení “vypudí” vodu z vlhkého reproduktoru po potopení zariadenia.

Za zbytočnú pokladáme napríklad aplikáciu CAT Smartphones, ktorá je len prelinkom na webstránku výrobcu, kde ponúka podporu pre svoje mobilné zariadenia, či titul Internet, ktorý je alternatívnym internetovým prehliadačom bez špeciálnych funkcií. Android 6.0 Marshmallow je v prípade zariadenia CAT S60 úplne bezproblémovým a nemá žiadne defekty alebo spomalenia, ktorých by ste sa mali obávať. Tým, že ide o takmer čistý Android, je systém naozaj rýchly. Jedinou nevýhodou sú spomínané predinštalované aplikácie, bez ktorých by sme si fungovanie rozhodne vedeli predstaviť.

cat-s60-screenshot_21 cat-s60-screenshot_22

Čo sa pripojení týka, s tými nemá CAT S60 takisto žiadny problém. Jediná sieť, s ktorou si nerozumie, je 5 GHz Wi-Fi. Inak zvláda pripojenie Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth v4.1, NFC, aj A-GPS, GLONASS a BDS (“čínske GPS-ko”). V otázke káblov si CAT S60 rozumie s microUSB vo verzii 2.0 (s podporou pre USB Host) a fanúšikov retro štýlu poteší aj podpora pre klasické FM rádio. Veľkou výhodou je prítomnosť slotov na 2 SIM karty v nano rozmere, ktoré môžete využívať aj v režime dual stand-by. S60-tka podporuje 2G, 3G a dokonca aj 4G siete, a to aj v pásme 800 MHz. Rýchlostne ide o 4. kategóriu s teoretickými prenosovými maximami na úrovni 50/150 Mbps.

Cat-S60-recenzia-4

Ak ste fanúšikom hudby, tak vás poteší, že hlasný reproduktor sa nachádza v prednej časti a je naozaj silný. Kvalitou síce nepatrí medzi špičku, ale na pozeranie videí či malú záhradnú párty určite postačí. Pre pripojenie slúchadiel je nutné použiť krytkou zaslepený 3,5 mm jack v spodnej časti ľavého boku a k jeho kvalite nemáme žiadne výhrady. Kvalita prehrávaného zvuku bude závisieť od slúchadiel, ktoré budete na počúvanie hudby používať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+