MojAndroid

Konštrukcia a dizajn- Klasický Caterpillar 

CAT S40 má telo v klasickom vyhotovení smartfónov tejto značky. Po rozbalení balenia tak na vás čaká zariadenie v klasických farbách v kombinácii žltej, čiernej a striebornej. Dizajn sa od iných modelov veľmi neodlišuje, už na prvý pohľad je však S40-tka väčšia a po uchopení do ruky pôsobí robustnejším dojmom. Vďačí za to najmä unibody telu s neodnímateľným zadným krytom, ktoré je vďaka jednoliatej konštrukcii oveľa pevnejšie.

CAT S40 recenzia 3

Predná strana s displejom je chránená odolným sklom Gorilla Glass 4, pričom displej je mierne zapustený pod úroveň bokov zariadenia. Takto nedôjde k poškriabaniu displeja ani po jeho položení displejom nadol. Prednú stranu dopĺňa ešte predná kamera, telefónny reproduktor, ako aj trojica hardvérových tlačidiel, ktoré prídu vhod napríklad pri práci v rukaviciach. Boky zariadenia lemuje kovový rám, ktorý je miestami pogumovaný a prispieva tak k pevnejšiu držaniu v ruke. Tá sa nepotí a na povrchu nezanecháva viditeľné odtlačky prstov.

CAT S40 recenzia 4

Boky zariadenia sú tradične osadené ovládacími prvkami, ako je ovládanie hlasitosti, tlačidlo pre zapnutie a vypnutie, či programovateľné žlté tlačidlo, ktorému je možné priradiť niekoľko akcií, ako napríklad zapnutie smartfónu, zobrazenie notifikácií, či aktivovanie LED blesku alebo spustenie konkrétnej aplikácie. Tlačidlo funguje pri vypnutom displeji po jeho dlhom podržaní. Okrem toho na bokoch nájdete aj krytý 3,5 mm audio jack, microUSB konektor, ako aj sloty pre microSD kartu a dvojicu nanoSIM.

Zadná strana obsahuje len fotoaparát s LED bleskom a je takmer celá potiahnutá textúrovaným pogumovaným plastom. Ten prispieva k lepšiemu držaniu a zabraňuje nadmernému poteniu rúk, vďaka čomu sa telefón nešmýka. CAT S40 je inak ohodnotený certifikátom IP68, čo znamená odolnosť voči prachu a vode do hĺbky 1 m po dobu jednej hodiny. Okrem toho spĺňa aj vojenský štandard MIL 810G, ktorý zabezpečuje odolnosť zariadenia voči vysokej či nízkej teplote a aj pádu z bežnej výšky pri používaní zariadenia.

CAT S40 recenzia 12

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

25.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+