MojAndroid

Medzi príslušenstvo, ktoré sme v našej redakcii otestovali, dnes už môžeme zaradiť aj Card Reader+HUB. Ide o káblovú redukciu pre pripojenie externých pamätí typu microSD, SD a USB, ktorú využijete na všetkých zariadeniach podporujúcich funkciu USB On-the-go. Ako toto príslušenstvo môžete využiť a ako dopadlo v našom testovaní, zistíte v nižšie písaných riadkoch.

card-reader-hub-03

Konštrukcia: Plasty a kvalita, za ktorú sa nemusí hanbiť

Čítačka kariet a USB s názvom Card Reader+HUB sa vôbec nemusí za svoje spracovanie hanbiť. Jej hlavným prvkom je samotný hub so slotmi pre pripojenie USB, microSD a SD kariet, ktorý má vcelku príjemné rozmery 54 x 25 x 12 mm. V jeho spodnej strane nájdeme všetky spomínané sloty a rozhrania, ktoré sú inak dobre prístupné a dajú sa použiť aj všetky naraz. Pamäťové karty aj USB slot sú stavané dobre, vložené médium z nich nevypadáva a drží aj pri manipulácii so zariadením.

card-reader-hub-01

Dôležitým prvkom tohto príslušenstva je tiež 10 cm microUSB kábel vedúci z hornej strany čítačky. Kábel má priemerné spracovanie a ponúka klasickú gumenú izoláciu, ako ju poznáme z nabíjačiek a dátových káblov dodávaných k mobilným zariadeniam. Koncovka v microUSB rozmere ponúka plastový kryt primeraných rozmerov. Aj napriek kvalitnému spracovaniu je však na mieste pozornosť, ktorá zabráni tomu, aby sa kábel alebo koncovka zlomili alebo inak poškodili. Predsa len, ide o plast a opatrnosti nie je nikdy dosť.

Pri prenášaní a manipulácii vám poslúži plastové vrecko, ktoré nájdete v balení. Ide o klasický plastový sáčok s vodotesným uzatváraním. Okrem neho v balení už nič nenájdete, rovnako skromné sú aj popisy výrobku na balení.

Technické špecifikácie | Card Reader+HUB:

  • rozmery: 54 x 25 x 12 mm
  • podpora pre: USB, microSD(TF), SD(HC)
  • podporované zariadenia: všetky s funkciou USB On-The-Go

Pripojenie a používanie: Menšie súbory prenesie pohodlne, väčší mu robí problém

Čítačku Card Reader+HUB sme testovali na rôznych zariadeniach, najmä však na tablete Nexus 7 (2012). Tablet natívne funkciu USB On-the-go nepodporuje, avšak s root právami a aplikáciou Nexus Media Importer (3,07€) je možné cez microUSB slot načítavať z média hudbu, video, fotografie a iné dokumenty. Práca so súbormi bola v tomto prípade bezproblémová, skúšali sme načítať vzorku (1 diel seriálu v 480p rozlíšení, film vo FullHD a formáte .mkv, niekoľko .mp3 skladieb a niekoľko fotografií) cez všetky vstupy čítačky a nenatrafili sme na žiadnu prekážku. Jediným negatívnym prvkom bolo priame prehrávanie FullHD filmu z média, ktoré bolo sekavé a rýchlosť prenosu nedosahovala veľkosť dátového toku z filmu. Všetko však vyriešilo kopírovanie do pamäte zariadenia, ktoré prebiehalo v štandardnej rýchlosti. Card Reader+HUB sme vyskúšali aj na smartfóne Sony Xperia Z, kde fungoval bezproblémovo, avšak s rovnakým problémom pri priamom prehrávaní videa.

card-reader-hub-05

Záver: Zaujímavé pre cestovateľov a geekov, no obmedzené pre menšinu

Hoci je príslušenstvo Card Reader+HUB veľmi zaujímavé, využitie nájde zrejme len u ľudí zaujímajúcich sa hlbšie o elektroniku, cestovateľov a tých, čo s externými médiami denne pracujú. Na druhej strane, používanie tejto čítačky je značne obmedzené typom zariadenia, ktoré máte. Je totižto potrebná podpora pre USB On-The-Go a zariadenie, na ktorom chcete cez túto čítačku prehrávať filmy alebo videá by malo mať aj dostatočný výkon. Tak či onak, svojich priaznivcov si Card Reader+HUB určite nájde a zaujímať ich určite bude aj cena. Tá sa pohybuje na úrovni necelých 12 EUR, čo je viac než príjemná hodnota.

card-reader-hub-04

Príslušenstvo zapožičala spoločnosť SunnySoft SK

4.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+