MojAndroid

Vo vnútri, ako aj za hranicami obchodu Google Play existuje množstvo developerov tzv. ROOT aplikácií, ktoré umožňujú využívať alebo integrovať bežne nedostupné funkcie. Niekoľko takýchto vývojárov si preto všimlo zmeny v Android Open Source Project, ktoré by mohli znefunkčniť mnoho z obľúbených ROOT aplikácií. Známy člen Android komunity Chainfire zverejnil tieto informácie na sociálnej sieti Google+ spolu s možnosťami, ako predísť ich rozbitiu.

chainfire root aplikacie

Podľa všetkého sa nejedná o snahu zamedziť snahu developerov v tomto smere, ale o zvýšenie bezpečnosti Androidu ako takého. Chainfire vysvetľuje, že mnoho aplikácií extrahuje svoje súbory do adresárov umiestnených na oddieli  /data a spúšťajú ich s root privilégiami. Nové zmeny im však v tomto zabraňujú, čo sťaží ľudom s nekalými úmyslami spustiť nejaký skript na tomto oddieli alebo využiť exploit na dosiahnutie rootu. Nežiadúcim dôsledkom bude spomínané znefunkčnenie aplikácií.

Existuje však niekoľko spôsobov, ako vývojári dokážu nové bezpečnostné funkcie obísť tak, aby ich aplikácie pracovali v poriadku aj naďalej. Chainfire ich objasňuje vo svojom príspevku na tomto odkaze. Ak teda patríte k vývojárom ROOT utilít, určite vám odporúčame zabezpečiť sa voči týmto krokom, ktoré sa majú objaviť v ďalšej verzii Androidu.

Zdroj: androidpolice

23.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+