MojAndroid

Tí najbohatší sa rozhodli využiť svoje peniaze pre dobro sveta. Osemnásť bohatých a vplyvných ľudí sa rozhodlo založiť rizikový kapitál Breakthrough Energy Ventures. Ten po dobu 20 rokov investuje aspoň $1 miliardu do spoločností venujúcich sa čistým technológiam. Medzi týmito bohatými ľuďmi nechýba ani Bill Gates, Jeff Bezos, Vinod Khosla, Jack Ma alebo John Doerr.

bill gates

Ako sa píše na ich webovej stránke, cieľom spoločnosti je “poskytnúť každému na svete prístup k spoľahlivému a dostupnému zdroju energie, jedla, tovaru, preprave a služieb bez prispievania k emisií skleníkových plynov.” Breakthrough Energy Venture je ochotné investovať do každého projektu bez ohľadu na to, či je komerčný alebo len začína.

Čisté technológie neboli po recesii v roku 2008 príliš obľúbené medzi investormi. Môžu za to neúspešné startupy, ktoré zobrali veľa rizikového kapitálu ako aj veľké vládne pôžičky, granty, dotácie alebo daňové úľavy. Avšak nárast svetovej populácie a energetický potrieb spolu s tým spôsobili obnovený záujem o čisté technológie. Vďaka ním môžu ľudia produkovať viac s menšími zdrojmi.

1028884_jeff-bezos-amazon-tablet-kindle-fire

Breakthrough Energy Ventures je formálnou iniciatívou rizikového investovania skupiny Breakthrough Energy Coalition. Táto koalícia bola oznámená len minulý rok na parížskej konferencii o klimatických zmenách. Skupina je zložená z technologických a finančných celebrít a do roku 2020 sa zaviazala kolektívne investovať až $30 miliárd do vývoja čistých technológií.

BEV publikovalo aj príručku Landscape of Innovation, ktorá radí ostatným verejným a súkromným investorom ako prispieť k zníženiu globálnych emisií skleníkových plynov. Čo hovoríte na tento počin bohatých ľudí? Podeľte sa o vaše názory v diskusii pod článkom.

Zdroj: TechCrunch

13.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+