MojAndroid

Mávate GPS prijímač vo svojom telefóne stále zapnutý a vypínate ho len keď vaša batéria už melie s posledného ? Pozrite sa čo o Vás ktokoľvek dokáže zistiť.

Určite nie len mňa ale aj iných potešilo že Google pred časom priniesol službu Google Traffic aj do našich končín. Vo svojom Android telefóne mám GPS prijímač stále zapnutý a vypínam ho až v tedy, keď mojej batérií dochádzajú sily. Vedel som že Google zbiera informácie o mojej polohe ale neprikladal som tomu veľkú dôležitosť. Veď prečo by mal Google o mňa záujem? Bývam v stredne veľkej dedine a často jazdím určité trasy. Vždy ma  potešilo keď som na Google Mapách videl traffic z mojich ciest.

To som ale ešte netušil že to čo vidí Google môže vidieť ktokoľvek.
Pokiaľ ku službe Google Traffic pristupujete cez webové rozhranie prípadne cez aplikáciu Google Maps vo Vašom telefóne, vidíte nasledujúce:

Systém sfarbenia ciest zobrazujúci prejazdnosť dané úseku. Je to jednoduché. Zelená farba zobrazuje úsek bez obmedzení, žltá spomalenie a červená zápchu.

Čo sa ale stane keď si službu doprava zapnete v programe Google Earth ?

Získate sieť bodov s možnosťou jednotlivo ich rozbaliť a vidieť rýchlosť. Síce som nepozoroval že by sa body hýbali, ale aj tak sa to dá zneužiť. Poviete si že v takej spleti “bodiek” je nemožné identifikovať jednotlivcov. Ale predstavte si. Naplánujete si s priateľkou romantický večer niekde za mestom a pod rúškom noci dúfate, že budete mať súkromie. Mýlite sa. Teda ak máte pri sebe Android telefón v súkromí určite nieste. Vašu polohu niekde na poľnej ceste v strede lesa môže vidieť celý svet.

4.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+