MojAndroid

V poradí už deviata MojAndroidovica je za nami a ani tentokrát nás nesklamala a priniesla množstvo oddychu, ale aj produktívnych porád, kde sme preberali plány na tento rok. Akcia sa od tých predchádzajúcich trochu líšila – konala sa v Penzióne Laliky v Oščadnici, z ktorého sme na pár dní spravili také miniatúrne detské jasle. Nášho programátora Martina totiž nasledovali šéfredaktor Michal a kolega Lukáš, a tak sme počas pobytu nemali núdzu o detský krik a smiech (a plač).

IMG_20160125_200437

Z mojej strany začala MojAndroidovica po príchode na žilinskú vlakovú stanicu, kde som sa stretol s Harry a Stanom, ktorého poznáte z nášho Android fóra. Tu sme ešte počkali na Ondreja a s Ferom za volantom sme sa vydali do Oščadnice. Cesta bola zaujímavá, pretože so stúpajúcou nadmorskou výškou stúpala aj úroveň snehovej pokrývky. Nakoniec sme ale šťastne dorazili do penziónu, kde nás už čakal Martin s rodinkou. Onedlho dorazili aj Lukáš a Michal so svojimi polovičkami a ratolesťami a MojAndroidovica 9 sa mohla oficiálne začať.

IMG_20160126_113221

Zoznamovanie s penziónom sme absolvovali, ako inak, písaním článkov a prosením tamojšieho internetového pripojenia, aby zvládlo nápor všetkých tých zariadení, ktoré sme zrazu pozapínali a popripájali k sieti. Po obede a krátkej pracovnej časti nasledovala prvá časť porady a potom sme mali až do večera voľno. To sme vypĺňali lyžovaním či hraním biliardu. Večer nasledovalo ďalšie pracovné stretnutie a zvyšok času sme vyplnili rozhovormi o všetkom možnom pri cigarách a poháriku. Takto pokope sa stretneme skutočne iba niekoľkokrát za rok, a tak si naozaj vždy máme čo povedať.

IMG_20160126_143152

Ďalší deň sme sa po raňajkách znovu pustili do písania článkov, s čím sme sa pasovali takmer do obeda. Voľné chvíľe sme znovu vypĺňali hraním biliardu a plánovaním zvyšku nášho pobytu. Po obede sa odvážlivci znovu vydali na roztápajúci sa svah a ďalšia skupinka sa vybrala na prechádzku prírodou. Tá netrvala veľmi dlho a po návrate do penziónu sme využili príležitosť a požičali si pokrový kufrík. Zrazu sme si uvedomili, že partička pokru je ideálnou možnosťou porozprávať sa a odreagovať sa od všetkého ostatného a pri tejto aktivite sme ostali takmer až do večera, kedy nasledovala ďalšia porada.

IMG_20160125_135404

Pridal sa k nám totiž aj Miro, ktorý sa venuje portálu MojWindows.sk. Veľká časť večerného mítingu tak patrila jemu, no po porade sme sa znovu vrátili k našej obľúbenej činnosti – pokru. Samozrejme, v rámci priateľských vzťahov sa nehralo o peniaze, čo využila aj nežná časť našej firmy a ukázala nám, že ak by sa hralo o peniaze, poriadne by sme pohoreli. Ani druhý večer nechýbali dobré cigary a všeobecný relax a pohoda.

IMG_20160127_002615

Na ďalší deň sme už penzión opúšťali, no ešte pred tým sme napísali niekoľko článkov a spravili sme si aj niekoľko fotiek. Na akciu v Oščadnici budeme spomínať veľmi radi, pretože nám okrem oddychu znovu umožnila povymieňať si zážitky so všetkými členmi redakcie a ich rodinami, s ktorými sa stretávame skutočne iba sporadicky. Uvidíme, čo prinesie jubilejná desiata MojAndroidovica, no ak bude aspoň taká dobrá, ako tá posledná, už teraz sa máme na čo tešiť.

IMG_20160126_221511

IMG_20160127_080436

IMG_20160127_093649

31.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+