MojAndroid

Blackberry Priv vám už, dúfame, nemusíme predstavovať. Ak vás zaujal prvý Android smartfón od tejto kanadskej spoločnosti, možno by ste mali záujem aj o jeho aplikácie, ktoré sú dostupné voľne na stiahnutie. Pomocou APK súborov exportovaných priamo z BB systému si na svoje Android zariadenie môžete nainštalovať Blackberry launcher, klávesnicu a kalendár. Po prvom testovaní musíme uznať, že ide o zaujímavé aplikácie, ktoré stoja prinajmenšom za vyskúšanie. Nás najviac zaujal prepracovaný kalendár a bohužiaľ, na Samsung Galaxy S6 Edge+ sme nedokázali otvoriť Blackberry Hub. Na jeho otvorenie totižto potrebujete softvérové tlačidlo.

blackberry-app-1 blackberry-app-2 blackberry-app-3

Budeme radi, ak si aplikácie nainštalujete a poviete nám, ako sa vám páčia a či korektne fungujú aj na vašom zariadení. My sme otestovali kalendár, launcher aj klávesnicu a nenatrafili sme na žiadny väčší problém. Za nedostatok považujeme jednak nemožnosť otvoriť BB Hub, a jednak aj to, že sa v slovenčine na klávesnici nedá písať ťahom. Inak má klávesnica veľmi pekný dizajn a píše sa nám na nej dobre.

Súbory na stiahnutie:

Blackberry Services – potrebné na chod launchera a ďalších BB aplikácií (APK, 28,8 MB)

Blackberry launcher (APK, 21,4 MB)

Blackberry klávesnica (APK, 31,3 MB)

Blackberry kalendár (APK, 20 MB)

Zdroj: XDA

10.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+