MojAndroid

Spoločnosť Samsung asi pred týždňom potvrdila, že funkciu hardvérového tlačidla, ktoré slúži na zapnutie funkcie Bixby, bude možné nahradiť. To znamená, že stlačením tlačidla budete môcť zapnúť inú funkciu a to nebude striktne viazané práve na hlasového asistenta od Samsungu.

 

Dnes, 28. februára vydal Samsung aktualizáciu, ktorá túto možnosť povolí. Po aktualizácii stačí vojsť do nastavení funkcie Bixby, kde pribudnú nové možnosti. Budete si môcť nastaviť, akú funkciu spustí tlačidlo jedným stlačením, rovnako ako dvomi stlačeniami. Keďže práve Bixby tlačidlo robí používateľom najväčšie vrásky na čele, rozhodnutie Samsungu vnímame veľmi pozitívne. Samozrejme, nájdu sa používatelia, ktorým Bixby vyhovuje a meniť to nebudú. Otázne je tiež, kedy táto možnosť pribudne aj v zariadeniach, ktoré boli zakúpené na Slovensku, pretože všetci veľmi dobre vieme, ako to s aktualizáciami chodí a že nie vždy sú k dispozícii pre všetky zariadenia okamžite.

Náš testovací Samsung Galaxy S10+ práve obdržal aktualizáciu a Bixby tlačidlo je už možné nastaviť na spustenie inej aplikácie.

Aj hlasový povel Hi Bixby sa dočká noviniek

Ak chcete vyvolať hlasového asistenta od Samsungu, pravdedpodobne stlačíte tlačidlo alebo využijete frázu Hi Bixby. Práve Hi Bixby sa v najbližšom čase dočká vylepšenia, po novom bude možné vyvolať Bixby frázou, akú si sami nastavíte. Slovíčko Hi pravdepodobne zostane, no čo bude za ním, si jednoducho nahráte a následne bude smartfón reagovať na povel, ktorý ste si vy nastavili. Funkcia bude pravdepodobne dostupná najskôr v Číne.

Keby ste mali možnosť nahradiť frázu Hi Bixby, akými slovami by ste ju nahradili?

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
RECENZIA Samsung Galaxy S10+: TOP smartfón bez kompromisov
Náš tip
Samsung predstavil kompletné technologické riešenie pre siete 5G | MWC 2019
Náš tip
TEST Samsung Galaxy Buds: Nedostatky sa hľadajú ťažko
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+