MojAndroid

Pol roka po predstavení hlasového asistenta s menom Bixby na tohtoročných vlajkových lodiach Galaxy S8 a S8+, prináša spoločnosť Samsung jeho druhú generáciu Bixby 2.0.

Náš tip
Samsung odteraz umožní deaktivovať tlačidlo Bixby | NÁVOD

Ďalšia konkurencia pre Google

Samsung nie je len výrobcom hardwaru. Roky sa snaží konkurovať spoločnosti Google, ktorej systém Android vo svojich telefónoch využíva, aj na poli softwaru. Priamou konkurenciou pre Android je Tizen, pre Android Pay pre zmenu Samsung Pay a Galaxy Apps pre obchod Google Play. Na poli hlasových asistentov roky konkuroval Google Asistentovi produktom S-Voice. Ten u tohtoročných modeloch Samsung Galaxy S8 a S8+ nahradil asistent Bixby. Dokonca dostal aj vlastné hardwarové tlačítko, ktoré bolo jedným s dôvodom sporu so zákazníkmi kvôli jeho (ne)preprogramovateľnosti.

Samsung Bixby

Vylepšenia aj podpora pre vývojárov tretích strán

To ale nebol jediný dôvod kvôli ktorému sa na novinku zniesla kritika. Samsung teraz predstavuje jej novú verziu Bixby 2.0. Tá by mala byť viac osobnejšia a bude lepšie reagovať na komplexnejšie otázky alebo príkazy. Dostane nástroje pre developerov Bixby SDK a vývoj pre asistenta bude jednoduchší. V beta teste zatiaľ len pre vybraných a neskôr pre všetkých tvorcov aplikácií tretích strán. Vďaka tomu sa budú môcť rozširovať funkcie asistenta. Ten by mal byť taktiež dostupný aj pre telefóny iných výrobcov a dá sa teda očakávať, že sa časom objaví v Google Play.

Náš tip
Samsung Bixby prichádza na Slovensko. Vyskúšali sme, čo dokáže

Bixby v telefónoch, TV aj chladničkách

Bixby 2.0 by sa mal dostať nielen do telefónov ale aj iných zariadení ako sú televízory, inteligentné reproduktory alebo dokonca chladničky. Najväčší mínus týchto asistentov v našich končinách, ktorým je absencia slovenčiny, ale asi nebude ani naďalej vyriešený. Predošlá verzia Bixbyho zvládala iba angličtinu, španielčinu, čínštinu alebo kórejčinu. Zoznam podporovaných jazykov v druhej generácii zatiaľ nebol zverejnený, ale zrejme nemôžeme počítať s našim jazykom.

Zdroj: AndroidPolice

20.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • KalichVydra

  Chyba mi tam Slovencina. Bez nej je to prakticky zbytocna vec. Neprecita text, nenapise text, nenajde kontakty…

  • Zyx

   Takze ty by si na ich mieste chcel pre nejkych par desiatok tisic ludi vyvyjat jazyk umelej inteligencie za miliony? …

   • Romanexko

    Primarne to robit nemusia na SK ale urcite ho po case zapracovat mozu alebo aspon vydat vyhlasenie ze sa na tom bude pracovat aby sme vedeli ci to raz bude alebo nie … platime tak isto za ich produkty (cize sa im na ten vyvoj skladame aj my) ako ludia v amerike alebo nemecku… takymto pristupom ze koli par tisic ludom co to tu kupi je na smiech tak nech tu nepredavaju svoje produkty alebo ked uz tak nie za plne sumy ked podpora polovice ich sluzieb je mizerna alebo nepouzitelna v danej krajine…

    • Pepo

     Preto sa Pixel smartphony od Google u nás oficiálne nepredávajú, Google Asisstent nemá oficiálnu podporu pre SK, Amazon Alexa u nás nejde a takýchto príkladov sú tu minimálne desiatky…
     My pre tieto spoločnosti trh nepredstavujeme a preto aj máme vždy vyššie ceny ako okolité krajiny… Sem tieto produkty (ak sa k nám vôbec dostanú) smerujú iba preto, lebo keď už to ide do Rakúska, Nemecka či Poľska, tak tých pár kusov môžu poslať aj na Slovensko. Toť vše

   • Azalix

    Nevidím na tom nič nereálne. UI by to mala zvládnuť oveľa rýchlejšie a bezproblémovejšie ako keby to mali programovať a učiť blbý soft.

  • Azalix

   Od čoho majú tie veľké umelé inteligencie? Pekne nech ich zaúkolujú, nech sa učia slovenčinu ?

+