MojAndroid

Hlasový asistent Bixby má za sebou prvé mesiace existencie. Po tom, ako dlhšie fungoval iba v textovej podobe, bol prednedávnom aktualizovaný aj s plnohodnotným hlasovým asistentom. Ten má svoje výhody aj nevýhody, no až doteraz museli majitelia vlajkových lodí Samsung mať tlačidlo Bixby aktívne. Aj keď si asistenta nenastavili a nevyužívali ho, akékoľvek náhodné stlačenie vyústilo do spustenia aplikácie. Samsung teraz konečne umožňuje tlačidlo úplne deaktivovať.

Najskôr aktivovať, potom deaktivovať

Aktualizácia aplikácie Bixby je už dostupná pre modely Samsung Galaxy S8, S8+ a aj pre nový Note 8. Proces deaktivácie tlačidla však vyžaduje najskôr ho aktivovať. Musíte spustiť aplikáciu Bixby a prejsť úvodným nastavením. Môžete všetky preskočiť, pričom cieľom je dostať sa do štádia, kedy sa po stlačení tlačidla objaví feed s novinkami v aplikácii Bixby. Tu sa po novom na vrchu objaví veľký softvérový prepínač pre deaktiváciu tlačidla. Ak funkciu vypnete, ďalšie stlačenie tlačidla nič nespôsobí.

Dlhé stlačenie tlačidla ale vyvolá plávajúce okno hlasového asistenta, no náhodné dlhé stlačenia sú oveľa sporadickejšie ako bežné stlačenia. Ak chcete vypnúť aj akciu pri dlhom stlačení tlačidla, prejdite do nastavení Bixby a vypnite možnosť Bixby Voice. Takto ostane tlačidlo úplne nečinné a už nebude reagovať na náhodné stlačenia.

Kiežby sme si mohli tlačidlo Bixby aj prispôsobiť…

Pre mnohých používateľov vlajkových lodí Samsungu ide o vítanú novinku. Stále ale platí, že viacerí by privítali plnú podporu manuálneho namapovania tohto tlačidla. Ak totiž nevyužívate hlasového asistenta Bixby a vypnete funkcie tlačidla, na zariadení vám ostane zbytočné tlačidlo, ktoré by mohlo plniť akúkoľvek ďalšiu funkciu. Je zrejmé, že Samsung chce spopularizovať svojho hlasového asistenta a vylepšovať ho aj tým, že ho bude používať čo najviac ľudí. Uvidíme preto, či sa v budúcnosti dočkáme aj možnosti využívať tlačidlo na ľubovoľnú akciu, alebo nám bude musieť stačiť možnosť tlačidlo deaktivovať.

Zdroj: SamMobile via TheVerge

19.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+