MojAndroid

Google I/O Keynote máme už za sebou a Google okrem Google edície Samsungu Galaxy S4, nepredstavil žiadne nové zariadenie. Očakávalo sa, že na konferencii sa objaví biely Nexus 4 a najmä druhá generácia tabletu Nexus 7. Nestalo sa tak a my sa preto pýtame, kedy ich Google predstaví širokej verejnosti. Nexus 4 v bielej farbe sa v posledných dňoch objavil na niekoľkých uniknutých fotografiách a dokonca aj na videu. Pri Nexuse 7 poznáme hádam už kompletnú technickú špecifikáciu. Kde teda tieto zariadenia sú a prečo ich Google ešte nepredstavil?

Nexus 4 biely

Podľa portálu Androidandme, ktorý sa dostal k bielemu Nexusu 4, bude tento dostupný prostredníctvom Google Play už 10. júna. Hoci na Google I/O nebola predstavená nová verzia OS, na bielom Nexuse 4 by sa mal nachádzať už Android 4.3 Jelly Bean. O predstavení druhej generácie Nexusu 7 informoval DigiTimes, ktorý posunul dátum jeho uvedenia niekedy na mesiac júl. Podobne ako Nexus 4, aj Nexus 7 by mal disponovať Androidom 4.3 Jelly Bean.

Prečo vlastne Google nepredstavil na Google I/O nové zariadenia? Anonymný zdroj pre Androidandme povedal, že internetový gigant chcel ukázať schopnosť spustiť nové služby a API bez aktualizácie samotného systému, čo sa mu podľa nás aj podarilo. Google predstavil celý rad noviniek, o ktorých sa viac dočítate na tomto odkaze => Google I/O 2013.

O tom, čo ponúkne nový Android 4.3 Jelly Bean zatiaľ nemáme veľa informácií. Okrem ďalších noviniek má priniesť podporu nového API vo verzii 18, ktorá by mala podporovať energeticky úspornejší štandard Bluetooth a možno nový OpenGL ES 3.0.

17.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+