MojAndroid

Vianoce sa nezadržateľne blížia. S príchodom najkrajších sviatkov roka súvisí aj nákup darčekov, ktorými chceme obdarovať našich milovaných. Trendom posledných rokov je nakupovanie cez internet, obľúbené sú v tomto období aj nákupné centrá a kamenné predajne. Tak, ako počas celého roka, aj počas Vianoc by sme si mali náš nákup najskôr premyslieť a až potom konať.

Je samozrejmé, že sa snažíme kúpiť čo najkvalitnejší tovar za čo najmenej peňazí. Tomu sa prispôsobujú aj obchodníci. Tí mnohokrát umelo navýšia ceny produktov, aby ich mohli následne znížiť a aby vyzerali atraktívnejšie. Nedajme sa preto na takéto praktiky nalákať.

Dôležitý je pomer medzi výhodnou cenou a spoľahlivosťou e-shopu

Ak už máme nejaký darček vyhliadnutý, odporúčame porovnať si jeho ceny v rôznych obchodoch. Ten, ktorý má na svojej stránke uvedenú najvyššiu zľavu v percentách, nemusí mať reálne aj najnižšiu cenu.

Náš tip
Apple Pay konečne na Slovensku! Ako platiť iPhonom? | NÁVOD

Pri nakupovaní na internete tiež odporúčame nenechať sa zlákať najnižšou možnou cenou, ale zvoliť si skôr overený e-shop. Najjednoduchšie ako zistíte, či je e-shop spoľahlivý, je prečítanie si recenzií. Tie dokážu odhaliť podvodné praktiky či problémy s prípadnými reklamáciami. A nezabúdajte, že pri nákupe tovaru cez internet máte podľa zákona právo vrátiť ho do 14 dní bez udania dôvodu.

Platba mobilom či hodinkami ako novodobý trend

Štatistiky hovoria, že Slovensko patrí medzi krajiny, kde ľudia obľubujú platby kartou. S nimi súvisí aj aktuálny trend – platba mobilom či hodinkami. Napríklad v 365 banke zaplatíte bez problémov všetkými aktuálnymi možnými spôsobmi. Či už mobilom prostredníctvom Google Pay a Apple Pay alebo hodinkami vďaka službám Garmin Pay a Fitbit Pay.

“Pri platení mobilom alebo hodinkami sa obchodníkovi neodosielajú skutočné údaje z platobnej karty, ale vytvára sa jej virtuálne dvojča, tzv. token. Preto je tento spôsob platenia nielen veľmi praktický, ale v prvom rade bezpečný”, uvádza Linda Valko Gáliková PR manažérka 365.bank.

Služba Google Pay bola na Slovensku spustená začiatkom roka 2018 a používatelia Android smartfónov si ju obľúbili. V lete tohto roka sa k nej pridala služba Apple Pay, vďaka ktorej môžu bezkontaktne platiť aj majitelia iPhonov a smart hodiniek od Apple.

Od 25. apríla tohto roku môžu používatelia smart hodiniek Garmin a Fitbit platiť aj nimi. Prvou bankou, ktorá na Slovensku priniesla Garmin Pay a Fitbit Pay, bola 365 banka.

Tento článok vznikol v spolupráci s 365 bank.

12.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+