MojAndroid

Počas prezentácie najnovšej vlajkovej lode Xiaomi 14 Ultra, zameranej na mobilnú fotografiu a nahrávanie videí, priniesol výrobca aj informáciu o novej bezdrôtovej nabíjačke, ktorú dostanete od niektorých predajcov za recenziu telefónu ako darček.

Prečítajte si:

Jej dlhý názov Xiaomi 80 W Adaptive Wireless Charging Stand napovedá, že ide o stojan, nie nabíjaciu podložku. Použitá je tam Xiaomi vyvinutá technológia HyperCharge s maximálnym výkonom 80 W. Štandardom pri niektorých výrobcoch býva podpora 50 W bezdrôtového nabíjania, 80 W nabíjanie telefónu ešte o niečo skráti.

Xiaomi 80 W Adaptive Wireless Charging Stand
Xiaomi nabíjačka | Zdroj: Xiaomi

Xiaomi uvádza, že model 14 Ultra, ktorý disponuje 5 000 mAh batériou, nabije táto bezdrôtová nabíjačka za 46 minút. Teda rýchlejšie, než sa množstvo smartfónov rôznych značiek (vrátane Xiaomi či Redmi) nabije pomocou kábla.

Aj keď sa aspoň 60 W káblové nabíjanie čoraz častejšie objavuje i pri cenovo dostupných smartfónoch, nájdeme aj negatívne príklady. Napríklad Samsung pri top modeli Galaxy S24 stále tvrdohlavo ponúka maximálne 25 W technológiu. Zvyšná dvojica série S24 dostala “len” 45 W nabíjanie.

Xiaomi 80 W Adaptive Wireless Charging Stand
Xiaomi 80 W Adaptive Wireless Charging Stand | Zdroj: Xiaomi

Bezdrôtový nabíjací stojan od Xiaomi je vybavený LED indikátorom, ktorý zobrazuje stav nabíjania v reálnom čase. Zabudovaný chladiaci ventilátor sa stará o odvod nadbytočného tepla, ktoré pri nabíjaní vzniká. Nabíjačka rozpozná nebezpečné predmety, ktorý by ju mohli poškodiť (kľúče, mince, kovové predmety) a automaticky vypne napájanie.

Novinkou Xiaomi 80 W Adaptive Wireless Charging Stand nabijete aj konkurenčné smartfóny, ale výrazne nižšou rýchlosťou. Výrobca uvádza pri modeloch značky Apple 7,5 W, Samsung umožňuje maximálne 10 W rýchlosť. Kompatibilné sú i všetky smartfóny Xiaomi s funkciou bezdrôtového nabíjania pomocou protokolu Qi, no nebudú sa nabíjať rýchlejšie, než je ich podporovaná maximálna rýchlosť.

Mohlo by vás zaujímať:

Presný dátum štartu predaja na slovenskom trhu zatiaľ nepoznáme, očakáva sa, že to bude v období začiatku predaja noviniek Xiaomi 14 a 14 Ultra, ktorý je naplánovaný na 19. marca 2024. Odporúčaná cena pre Xiaomi 80 W Adaptive Wireless Charging Stand je stanovená na 99 eur.

Náš tip
S Xiaomi Photography Kit fotíte ako profesionál. Môžete ho získať zadarmo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+