MojAndroid

Renomovanému magazínu Wall Street Journal sa podarilo získať informácie, podľa ktorých známy výrobca slúchadiel Beats by Dr Dre chce odkúpiť 25% podiel spoločnosti HTC s cieľom prilákať nového investora pre ďalší rast spoločnosti. Informácie prichádzajú krátko po tom, čo zakladateľ Beats Electronics LLC Jimmy Iovine a americký hip-hopový producent Andre Young, známy tiež pod pseudonymom Dr. Dre, rozširujú zameranie spoločnosti zo slúchadiel aj na reproduktory, audio systémy v automobiloch a spotrebnej elektronike. V pláne je aj spustenie online služby pre streamovanie hudby, ktorá by mala byť čoskoro spustená.

DR Dre

Podľa WSJ, Beats by Dr Dre vedú momentálne rokovania s investormi, ktorí by mohli poskytnúť financovanie pre tieto projekty a prípadne získať aj minoritný majetkový podiel. Spoločnosť však odmietla komentovať investície a plány do budúcnosti.

Beats predal svoje prvé slúchadlá v roku 2008 s cenou 350 dolárov za kus. Spoločnosť popularizovala prémiové slúchadlá vyhlásením, že sa jedná o módne doplnky a vo veľkej miere aj vyzdvihovaním ich nadradenej kvality zvuku nad bielymi štupľami od Apple. Do júna tohto roku Beats vlastnila 59% podiel amerického trhu s prémiovými slúchadlami, teda s cenou vyššou než 99 amerických dolárov. Analytici však tvrdia, že rast spoločnosti sa zastaví, čo môže byť hlavným dôvodom expanzie do iného segmentu hudobného trhu.

Zdroj: WSJ

19.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+