MojAndroid

Externá batéria, ktorá sa nabije za veľmi krátky čas je nepochybne vítaným príslušenstvom pre každého cestovateľa či turistu. Ich najväčším problémom však častokrát býva pomalé nabíjanie, ktoré môže v niektorých situáciach sťažiť fungovanie s mobilnými zariadeniami v teréne. Ak ste napríklad na chate s prístupom k elektrickej energii, ich nabitie doplna môže trvať aj niekoľko hodín. To by však nemusel byť problém nových batérií Pronto Fast-Charge, ktoré sľubujú rýchle nabíjanie. Svoju záložnú batériu tak môžete nabiť len počas posedenia pri káve alebo obede.

pronto4

Batérie Pronto-Fast prichádzajú s kapacitami 4500 a 13500 mAh. Po zapojení do elektrickej siete po dobu len 5 minút, majú poskytnúť energiu, ktorá postačí na jedno dobitie iPhonu 5. Ak necháte batériu zapojenú po dobu 1 hodiny, budete mať dosť energie až na 9 nabíjaní. Pronto 5 s kapacitou 4500 mAh má poskytnúť dosť energie pre 3 nabitia iPhonu 5, pričom jeho veľkosť je dostatočne malá na to, aby ste ho mohli komfortne prenášať všade so sebou. Väčší Pronto 12 s kapacitou 13500 mAh poskytuje 12V výstup, ktorý umožní dobíjať aj zariadenia ako notebooky, zrkadlovky či batérie pre lietajúce drony.

pronto

Cena menšej batérie Pronto 5 je na Kickstarteri 79 dolárov, väčšia stojí 119 dolárov. Pronto v davovo financovanom projekte na Kickstarteri už získal dostatok financií. Prvé kusy batérií by sa tak k svojim majiteľom mali dostať niekedy v marci budúceho roka.

Zdroj: Kickstarter

27.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+