MojAndroid

Ak potrebujete v najbližších dňoch poslať peniaze, nenechávajte si to na poslednú chvíľu. Viaceré slovenské banky totiž informujú o odstávke služieb, ktorá začne v piatok večer a potrvá do nedele. Dôvodom je prechod na štandardy SEPA (Single Euro Payments Area), ktoré umožnia  v rámci vybraných krajín vytvorenie jednotného platobného trhu a  medzinárodné platby za rovnakých podmienok, ako pri platbách v domovskej krajine. Do tohto spoločného SEPA priestoru patria všetky  krajiny Európskej únie, Island, Nórsko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Monako a San Marino.

Tatra banka na svojej stránke uvádza, že služby Internet banking, mobilná aplikácia Tatra banka a Tatra banka VIAMO budú od piatka 31. januára od 22.00 hod. do nedele 2. februára do cca 22.00 hod nedostupné. V tomto čase rovnako nebude možné využívať službu TatraPay, CardPay a i:deal. Zároveň od 29. do 31. januára 2014 nebude možné zadávať, meniť a rušiť súhlasy s inkasom. Služby ako výbery z bankomatov či platby kartou budú naďalej plne funkčné. Služba b-mail môže zaznamenať krátkodobé výpadky, správy ktoré počas výpadku neprídu, budú následne doposielané. V tomto období taktiež nebude veľká väčšina služieb Tatra banky dostupná ani cez kontaktné centrum DIALOG Live. Zároveň budú od soboty 1. februára do nedele 2. februára 2014 zatvorené všetky pobočky banky.

mobile-banking

ČSOB informuje, že od piatku 31.01.2014 od 22:00 do soboty 01.02.2014 do 05:00 dôjde z dôvodu plánovanej prevádzkovej odstávky k celkovému obmedzeniu služieb elektronického bankovníctva. V pobočkách a obchodných miestach v obchodných centrách bude prevádzka bez obmedzenia, služby kartových produktov, výbery z bankomatov, hotovostné a zmenárenské operácie vrátane dostupnosti ČSOB Nonstop telefónnych liniek, budú naďalej plne dostupné. Zároveň počas víkendu dôjde k upravenému režimu preberania súhlasov a príkazov na inkaso. Podrobnosti nájdete na stránke banky.

VÚB oznamuje, že všetky jej pobočky budú zavreté od 31. januára 2014 od 18.00 hod. do 3. februára 2014 do 8.00 hod. Zároveň prebehne technická odstávka Internet bankingu a obmedzia sa služby telefónneho centra od 31. januára 2014 od 19.30 hod. do 3. februára 2014 do 8.00 hod. V sobotu 1. 2. 2014 sa tiež obmedzí doručovanie notifikačných SMS správ k transakciám (platobnou kartou), pričom po skončení tohto obmedzenia sa následne všetky notifikácie spätne odošlú.

V OTP banke nebude možné dočasne realizovať transakcie v oblasti tuzemského a cezhraničného platobného styku cez Internet banking. Banka informuje o plánovanej odstávke vybraných bankových služieb počas prechodu na SEPA nasledovne:

OTP odstávka služieb

Proces migrácie nebude mať dopad na transakcie realizované prostredníctvom bankomatov a platobných kariet, čo znamená, že platobné karty a bankomaty OTP Banky bude možné využívať štandardne a bez obmedzenia.

Obmedzenia chystá aj UniCredit Bank. Jej pobočky, situované v obchodných a nákupných centrách, budú v dňoch 1. – 2. februára 2014 poskytovať služby v obmedzenom režime. Banka nebude realizovať hotovostné a zmenárenské operácie, ani bezhotovostné platby a pobočka Zvolen bude v sobotu 1. 2 .2014 zatvorená. V čase od 31.1.2014 od 20,30 hod. do 2. 2. 2014 do 22,00 hod. budú nedostupné služby elektronického bankovníctva. Pri platbách debetnou kartou nebudú zasielané SMS notifikácie o platbe debetnou kartou, SMS notifikácia pre kreditné a predplatené karty bude fungovať štandardne. Bankomaty a platobné karty budú v prevádzke.

Slovenská sporiteľňa v závere týždňa v súvislosti s prechodom na nové štandardy SEPA neplánuje nijaké obmedzenia.

31.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+