MojAndroid

Spoločnosť Bang & Olufsen nie je vo svete kvalitných hudobných zariadení žiadnym nováčikom. V jej portfóliu nájdeme aj niekoľko prenosných zariadení a tým najnovším je reproduktor BeoPlay A1. Ten je po dlhej dobe jedným z mála skutočne zaujímavých bluetooth reproduktorov, ktorý prináša reálne inovácie a zaujímavé funkcie.

BeoPlay A1 1

Ide o zariadenie kompaktných rozmerov, ktoré si môžete položiť na stôl, ale aj napríklad zavesiť na ruksak. Samozrejmosťou je aj možnosť prijímať telefonáty a nechýba dokonca ani port USB-C. Ten využijete pri nabíjaní veľkokapacitnej batérie v reproduktore, ktorá by sa mala postarať až o fantastických 24 hodín na jedno nabitie.

BeoPlay A1 2

Na zariadení nájdete aj inteligentnú LED diódu, ktorá informuje o úrovni nabitia batérie. V prípade, že úroveň nabitia klesne na 15 %, začne svietiť na červeno. Pri úrovni 10 % už na červeno bliká, a to už viete, že by ste mali čo najskôr vyhľadať elektrickú zásuvku. Ďalšou zaujímavou funkciou reproduktoru je tzv. Connect. Ide o možnosť, ktorá po stlačení konkrétneho tlačidla spustí naposledy hranú skladbu a dokonca sa automaticky pripojí k poslednému pripojenému zariadeniu, ak to umožňujú nastavenia pripojenia na tomto zariadení.

BeoPlay A1 3

Reproduktor tak vyzerá skutočne atraktívne a rozhodne má čo ponúknuť. Na druhej strane, cenovka na úrovni 249 USD za takéto kompaktné zariadenie môže viacerých používateľov odradiť. Hoci ide o skvelo vybavený reproduktor, je otázne, či dokáže hlasitosťou a zvukovým podaním konkurovať tým najlepším reproduktorom na trhu, medzi ktoré sa touto cenou zaraďuje.

BeoPlay A1 4

Zdroj: engadget

23.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+