MojAndroid

Hoci smartfóny spoločnosti Apple sa pred uvedením modelov dožili takmer rok od začatia predaja, stále patria medzi najpopulárnejšie smartfóny aj v Európe. iPhone 6 a iPhone 6S sú dokonca tak žiadané, že presvedčili približne 27% používateľov Android smartfónov, aby prešli na druhú stranu. Podľa prieskumu Kantar, zaznamenalo veľký odliv majiteľov Androidov päť najväčších trhov v Európe, vrátane Veľkej Británie, Nemecka, Francúzska, Talianska a Španielska. V USA nebol prechod z Androidu na iPhone až tak dramatický, keďže len 9% majiteľov urobilo výmenu za iPhone.

Kantar tiež zvrejnil niekoľko ďalších zaujímavých štatistík. V USA aj naďalej dominujú dve spoločnosti. Ako inak, Samsung a Apple, ktorých smartfóny tvorili až 64% všetkých predaných zariadení. V iných číslach to znamená, že 9 z 10 najlepšie predávajúcich sa smartfónov pochádzali práve od jednej z týchto spoločností. Čo sa týka Číny, tam si najlepšie počína čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá v júni tesne predbehla Huawei.

Čo sa týka odlivu majiteľov Androidov, tak otázku, ktorú si pokladáme my je, koľko iPhonistov naopak prešlo na Android. Prechody medzi platformami nie sú ničím výnimočné a z času na čas ľudia jednoducho zatúžia po zmene. Ani takýto odliv majiteľov Android smartfónov teda nepovažujeme za veľkú vec, práve naopak, je podľa nás úplne normálny.

Zdroj: phonearena

 

2.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+