MojAndroid

Každá aplikácia sa chová inak a každá má iné nároky. Či už na batériu, alebo na dáta a procesy na pozadí. Ak sa vám teda dáta i kapacita úložiska míňajú viac, ako by ste si želali, čítajte ďalej. Spoločnosť Avast zverejnila rebríček appiek, ktoré zaberajú najviac miesta a konzumujú najviac dát. Zoznam aplikácií pritom tvoria známe aplikácie a nejednu z nich máte aj vy.

Náš tip
Avast: Toto sú aplikácie, ktoré najviac žerú vašu batériu | REPORT

Zoznam je pritom ešte rozdelený na aplikácie, ktoré sa automaticky spustia pri zapnutí smartfónu a na také, ktoré rozbehnú až používatelia. Nuž, bez dlhých rečí, “kráľom” rebríčkov je Facebook. Po prvé, berie vo vašom smartfóne najviac priestoru. Druhé miesto patrí známej hudobnej službe Spotify, a to zrejme vĎaka sťahovaniu piesní či podcastov na pozadí. Päticu uzatvárajú Instagram, Amazon Kindle a Facebook Messenger.

Možno ste si zároveň všimli, že tri z priatich aplikácií patria Facebooku. Aplikácie, ktoré si vyžadujú vaše pričinenie a zaberajú priestor sú LINE, Snapchat, Amazon Shopping, Amazon Video, Amazon for tablets.

Aplikácie, ktoré sú náročné na vaše dáta sú Google Talkback, Facebook, Instagram, Yahoo! Japan, Facebook Lite, Spotify, Firefox, WhatsApp, Weather Channel, a Google Chrome.

Najväčšími žrútmi za aplikácie, ktoré spúšťa používateľ sú Netflix, LINE, Snapchat, Clean Master a Amazon Shopping.

Iste, používatelia si teraz neodinštalujú všetky tieto aplikácie. Cieľom prieskumu bolo upozorniť ľudí a rozšíriť im vedomosti. V kritických situáciách sa to môže hodiť a tiež sa dá v niektorých nastaviť, aby plne pracovali na pozadí len v prípade, že ste pripojení na WiFi.

Ktoré aplikácie najviac trápia vás? Kam putuje väčšina vašich dát? :) Dajte nám vedieť v komentári.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+