MojAndroid

Portál biztweet.eu priniesol overenú informáciu, podľa ktorej rokuje Slovenská republika s automobilkou Tesla Motors o prípadnom otvorení továrne na Slovensku. S automobilkou komunikuje agentúra SARIO a uvádza, že Tesla Motors plánuje v budúcnosti otvoriť továreň v Európe. Spoločnosť je známa najmä vďaka svojmu automobilu Tesla Model S, ktorý ponúka elektrický motor a množstvo špičkovej technológie.

Slovenská republika pritom oslovila predstaviteľov spoločnosti s ponukou investičnej pomoci, čo naznačuje reálny záujem o príchod zahraničnej automobilky na Slovensko. Zatiaľ je však dohoda iba v počiatočných štádiách, a tak nie sú dostupné žiadne ďalšie oficiálne informácie týkajúce sa prebiehajúcich rokovaní. Americký výrobca automobilov patrí medzi najzaujímavejšie firmy technologického priemyslu súčasnosti, keď úplne zmenil to, ako sa pozeráme na elektromobily. Tesla Model S a aj jeho nástupcovia sú výkonné automobily so športovým dizajnom a vysokým výkonom, čo nie je pri elektromobiloch vôbec pravidlom. Umiestnenie továrne na Slovensku by znamenalo okrem nových pracovných miest aj zviditeľnenie sa našej krajiny na medzinárodnej scéne a posilnenie už aj tak silného automobilového priemyslu.

tesla

Spoločnosť Tesla Motors odmietla túto situáciu komentovať, no o postavenie továrne na svojom území má záujem aj Česká republika. Podľa niektorých dohadov by sa v Európe mohol vyrábať automobil Tesla Model X. Spoločnosť patrí medzi priekopníkov vo svojom obore, no sériovo vyrábané elektromobily majú stále privysokú cenovku. To by sa mohlo v budúcnosti zmeniť, no momentálne sú automobily spoločnosti skôr radené medzi luxusné modely. V minulosti dostala spoločnosť dotáciu vo výške 350 miliónov USD od americkej vlády na vývoj automobilu a podporu zamestnanosti, no vrátená hodnota nebola dostatočná a aj preto zrejme plánuje Tesla Motors postaviť továreň v Európe. Tu sú automobily tejto spoločnosti stále obrovskou raritou, no domáca továreň na ich výrobu by to s najväčšou pravdepodobnosťou rýchlo zmenila.

Zdroj: biztweet.eu

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
24.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+