MojAndroid

Autá od Google, ktoré nebudú potrebovať šoféra, budú užívateľom dostupné už v priebehu najbližších rokov. Táto prelomová technológia bola spočiatku dosť kritizovaná a mnohí jej neverili. Google však dokázal, že tieto autá môžu byť reálne použiteľné v premávke a aj verejnosť ich začala brať trochu inak. Teraz sa však vynorili pochybnosti zo strany FBI, ktorá upozornila, že v nesprávnych rukách môžu tieto autá dopomôcť k uskutočneniu zločinov.

Zločinci totiž budú môcť vykonávať rôzne ďalšie aktivity, kým autá budú jazdiť v premávke. Ide o úplne novú technológiu a nikto ešte s určitosťou nevie, čo všetko bude možné vďaka nim dokázať. Je však zrejmé, že pomáhať budú tak verejným ochrancom, ako aj páchateľom. FBI sa najväčšmi obáva toho, že šikovní zločinci budú môcť naprogramovať autá tak, aby porušovali dopravné predpisy a pomáhali im uniknúť pred políciou. Samotní kriminálnici zasa budú mať voľné ruky, čo im umožní lepšie sa brániť pri prenasledovaní.

the_google_self_driving_car_68525

Federálny úrad tiež upozornil na hrozbu atentátov spôsobených tým, že autá bez šoféra budú preprogramované a donútené nabúrať do určitého objektu. Na druhej strane FBI podotkla, že tieto autá majú potenciál výrazne znížiť počet dopravných nehôd na cestách a okrem iného aj zvýšiť bezpečnosť obyvateľov. Stále je ale otázne, či sa naplnia negatívne vízie federálnej agentúry. Momentálne sú autá bez šoféra od Google v takom štádiu, keď nie sú schopné jazdiť rýchlejšie, ako 40 km/h, čo zrejme nie je rýchlosť vhodná na naháňačky ako z akčných filmov.

Zdroj: The Guardian via BGR

17.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+