MojAndroid

Zrejme ste už počuli o ambicióznom projekte spoločnosti Google s názvom Google Lunar XPRIZE, ktorý vyzýva technicky zdatných ľudí, aby spojili svoje sily a vytvorili tím, ktorý bude schopný vyrobiť vozidlo vhodné na jazdu po Mesiaci. Internetový gigant z Ameriky pritom najlepšiemu vozidlu sľúbil finančnú odmenu vo výške 30 miliónov dolárov, určil si však hneď niekoľko podmienok, ktoré musia tímy konštruktérov splniť.

9

A jednoduché to veru mať nebudú. Tímy totiž musia vozidlo nielen vyrobiť a dostať na Mesiac, ale s ním preskúmať aj minimálne 500 metrov tohto vesmírneho telesa, pričom kamera pripevnená na takéto vozidlo musí “streamovať” obraz priamo na Zem vo vysokom rozlíšení. Aj preto je pomoc zo strany automobilky Audi pre tím z Nemecka viac ako vítaná. Audi totiž už desaťročia dokazuje, že patrí medzi najlepšie automobilky, ktoré sú schopné vyrobiť vozidlo s pohonom štyroch kolies, čo sa na nerovnom povrchu Mesiaca javí ako dobrá voľba.

10

  “Sme radi, že môžeme podporiť ambiciózny projekt naším know-how v oblasti ľahkých technológií, elektroniky a robotiky,“ neskrýval nadšenie Prof. Dr. Ulrich Hackenberg, člen predstavenstva Audi pre technický vývoj.

11

Audi tiež v posledných rokoch tvrdo pracuje na vlastnom systéme autopilota, čo je ďalšia z podmienok Googlu pre úspešné absolvovanie bádateľskej misie. Navyše, len ťažko si predstaviť väčších odborníkov so znalosťami o extrémne ľahkej konštrukcii a e-mobilite, ako práve tím nemeckej automobilky.

12

 Na Hackenberga nadviazal aj  Luca de Meo, člen predstavenstva pre predaj a marketing spoločnosti Audi.

“Inovatívne nápady potrebujú priaznivcov, ktorí ich podporujú. Chceme motivovať vedcov a ostatných partnerov, aby prispeli aj oni svojím know-how,“ rozhovoril sa de Meo na na medzinárodnom fóre inovácií Cannes Innovation Days.

Ak by projekt tímu z Nemecka vyšiel, v neposlednom rade by šlo aj o poriadne pozitívnu reklamu pre Audi. Vozidlo, na ktorom automobilka s vedcami spolupracuje, totiž ponesie logo obľúbenej značky, ako aj názov Audi Lunar quattro.

Zdroj: Audi

27.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+