MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Škoda toho konektora

Jednou z hlavných výhod Asusu Zenfone Max Pro je Dual SIM funkcionalita a zároveň možnosť mať vloženú aj pamäťovú kartu. Konkurencia to väčšinou rieši jedným slotom na SIM kartu a druhým zdieľaným, takže si musíte vybrať či preferujete mať dve SIM karty alebo SIM kartu a pamäťovú kartu. Telefonovanie je s týmto smartfónom bezproblémové, kvalita hovoru štandardná, nijako nevybočuje z priemeru. Zvuk je dostatočne hlasný a ani druhá strana sa na kvalitu hovoru nesťažovala. To isté platí aj o príjme signálu. Z dátovej konektivity, samozrejme, nechýba 4G pripojenie a Wi-Fi je taktiež samozrejmosťou. Príjemne prekvapila prítomnosť NFC, takže na svoje si prídu aj vyznávači bezkontaktných mobilných platieb.

V nastaveniach SIM kariet môžete zvoliť tú preferovanú, ktorá bude určená na hovory či dáta, prípadne necháte nastavenie na “vždy sa opýtať”. V tomto prípade sa vás telefón vždy opýta, z ktorej karty chcete uskutočniť hovor či poslať sms.

Bluetooth je prítomný v najnovšej verzii 5.0. Telefón bez problémov spolupracoval so smart hodinkami a bluetooth slúchadlami. S počítačom prepojíte telefón prostredníctvom staršieho microUSB konektora. GPS funguje spoľahlivo, testoval som s navigáciou Waze, vyskúšal som aj Google Mapy a nechýbal ani Sygic. Pozíciu som mal prakticky okamžite a navigovanie bolo bezproblémové.

Fotoaparát: Slušná fotovýbava

Začnem pekne poporiadku, technickými parametrami. Na zadnej strane sa nachádzajú dva snímače hlavného fotoaparátu. Primárny ponúka rozlíšenie 12 MP, clonu f/1.8 a nechýba ani PDAF zaostrovanie. Sekundárny dobre poslúži pri vytváraní fotografií s rozmazaným pozadím, disponuje rozlíšením 5 MP a clonou f/2.4. Zaostrovať nedokáže. V slabších svetelných podmienkach môže prísť vhod aj duálny LED blesk, ktorý je prítomný.

Maximálne rozlíšenie fotografie je 12 MP, ale len v prípade zvolenia pomeru strán 4:3. Telefón dokáže vytvárať snímky v týchto rozlíšeniach a pomeroch strán:

  • pomer strán 4:3 – 12 MP, 8 MP
  • pomer strán 16:9 – 9 MP, 8 MP
  • pomer strán 1:1 – 9 MP, 6 MP
  • pomer strán 18:9 – 8 MP, 5 MP

Aplikácia, ktorá obsluhuje fotoaparát, je vcelku jednoduchá, no nájdete tu všetko potrebné. Výhrady nemám ani k rýchlosti. K dispozícii sú tieto režimy fotografovania:

  • automatický
  • Pro
  • HDR
  • Šport
  • Noc

Nechýbajú ani rôzne efekty či časovač, rovnako môžete vypnúť zvuk uzávierky či nastaviť ukladanie polohy pri fotografovaní. Všimol som si, že aplikácia nie je úplne dobre preložená do slovenčiny, niektoré výrazy sú v jazyku, ktorý neviem identifikovať. Jedná sa o nejaký slovanský, no slovenčina to nie je.

Kvalita fotografií je veľmi slušná. Znovu platí, že za dobrého svetla dokážete vytvoriť snímky, za ktoré by sa nehanbili ani oveľa drahšie zariadenia. Nechýba im dostatok detailov, farby sú veľmi slušné a jednotlivé textúry sa nezlievajú. S ubúdajúcim svetlom pribúda šum, kvalita fotografií sa znižuje. Tu by pomohla optická stabilizácia obrazu, ktorá však chýba. Nočné fotografie však nie sú vyslovene zlé, jedná sa o slušný priemer.

Selfie fotoaparát

Predný fotoaparát ponúka rozlíšenie 13 megapixelov a jeho citlivosť na svetlo je f/2.0. V noci poteší LED blesk, ktorý sa nachádza vedľa predného snímača a scénu dokáže poriadne osvetliť. Selfie fotografie v noci tak budú vyzerať oveľa lepšie. Výsledné fotografie sa mi páčia, ponúkajú dostatočnú ostrosť a nechýbajú im detaily.

Asus Zenfone Max Pro dokáže nahrávať video až v 4K rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu. Samozrejme, je možné nastaviť aj nižšie rozlíšenie. Páči sa mi slušná elektronická stabilizácia obrazu, ktorá veľmi dobre nahradí chýbajúcu optickú. Videá nie sú príliš roztrasené a dá sa na ne pozerať. Kvalita nahrávaného zvuku nie je zlá, no ani nijako nenadchne.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+