MojAndroid

Len pred niekoľkými chvíľami skončila tlačová udalosť spoločnosti Asus na výstave CES 2014, kde bola predstavená nový rad zariadení ZenFone. Ide o samostatné smartfóny (nie pokračovateľov radu zariadení PadFone), ktoré ponúkajú hravý dizajn a novú nadstavbu systému označenú ako ZenUI. Tá sa sústredí na jednoduchosť a “nasledujúce udalosti”, čím používateľa akoby pripravovala na všetko, čo sa má v daný deň ešte odohrať.

asus-ZenFone-1

Novinky ZenFone 4, 5 a 6 sa líšia okrem číselného označenia aj parametrami. Zariadenie s najnižšou konfiguráciou Asus ZenFone 4 príde na trh so 4-palcovým LCD displejom, ktorý ponúkne rozlíšenie 480 x 800 pixlov, 2-jadrovým procesorom Intel Atom s taktom 1,2 Ghz, 1 GB RAM, 1,170 mAh batériou a dvojicou 5 Mpix a VGA kamier. Dostupný bude v čiernej, bielej, červenej, modrej a žltej farbe a chýbať mu nebude ani novší systém Android 4.3 Jelly Bean s už spomínanou nadstavbou ZenUI.

asus-ZenFone-5

Stredný z trojice zariadení Asus ZenFone 5 ponúkne 5-palcový displej so 720p HD rozlíšením, 2-jadrový Intel Atom procesor s taktom 2 Ghz, 1 GB RAM, dvojicou 8/2 Mpix fotoaparátov a prítomná je aj batéria s kapacitou 2050 mAh. Dostupný bude vo farbách čierna, biela, červená a zlatá, pričom používateľom rovnako ponúkne Android vo verzii 4.3 Jelly Bean s neskoršou aktualizáciou na Android 4.4 KitKat. Zaujímavosťou je podpora pre stylusy a ovládanie v rukaviciach.

asus-ZenFone-4-1

Posledný z trojice nesie označenie Asus ZenFone 6 a ako z názvu vyplýva, ponúka 6-palcový displej so 720p HD rozlíšením, rovnaký 2-jadrový procesor Intel Atom s taktom 2 Ghz, 1 GB RAM, dvojicu 13/2 Mpix fotoaparátov, mohutnú 3230 mAh batériu a Android 4.3 Jelly Bean. Dostupný bude rovnako v niekoľkých farbách, tentokrát opäť v čiernej, bielej, červenej a zlatej. Všetky zo spomínaných zariadení by mali byť dostupné za rozumnú cenu, no bližšie informácie zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: TechnoBuffalo

MôjAndroid.sk vám prináša všetky Android novinky z CES 2014.

6.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+