MojAndroid

Spoločnosť ASUS uvádza do predaja ZenFone 3 Zoom, najtenší a najľahší 5,5-palcový smartfón s 5000 mAh batériou a duálnym fotoaparátom, ktorý obsahuje dva 12 MP senzory. Hlavný fotoaparát má clonu f/1.7 a 25 mm širokouhlý objektív. Druhý senzor využíva 59 mm objektív, vďaka čomu sa môžu používatelia okamžite prepnúť na 2,3-násobný optický zoom a 12-násobný optický zoom. Táto kombinácia zabezpečuje ostré zaostrenie objektov v ľubovoľnej vzdialenosti.

ASUS ZenFone 3 Zoom

Zadný fotoaparát

ZenFone 3 Zoom je taktiež prvým smartfónom s fotoaparátom ASUS SuperPixel, ktorý umožňuje rýchlo zaostrovať a fotiť jasné fotografie aj v noci a v slabých svetelných podmienkach. Kombinácia hardvéru spoločnosti ASUS a softvéru ponúka až 2,5-násobne vyššiu citlivosť na svetlo v porovnaní s telefónom Apple iPhone 7 Plus a až 10-násobnú v porovnaní s bežným smartfónom.

ZenFone 3 Zoom ponúka vylepšenú technológiu automatického zaostrovania ASUS TriTech+. Tá kombinuje novú technológiu Dual Pixel PDAF, druhú generáciu laserového zaostrovania a automatické sledovanie objektov pre ultrarýchle zaostrenie v priebehu 0,03 sekundy — najrýchlejšie automatické zaostrovanie na svete.

ASUS ZenFone 3 Zoom

ZenFone 3 Zoom umožňuje fotografom ukladať fotografie vo formáte RAW a mať k dispozícii všetky dáta, ktoré pri fotení zaznamenal senzor. RAW formát je ideálny pre ďalšie úpravy v editačných programoch. Podpora formátu RAW bude dostupná s aktualizáciou na Android 7.0 Nougat.

Plnohodnotný manuálny režim — Tento režim umožňuje plnú kontrolu nastavení fotoaparátu v ZenFone 3 Zoom, vrátane nastavenie bielej, expozície, zaostrenia, hodnoty ISO a rýchlosti uzávierky od 1/50000 sekundy do 32 sekúnd. Používatelia si môžu takisto vybrať medzi použitím 25 mm fotoaparátu alebo 59 mm fotoaparátu s 2,3-násobným zoomom.

Nahrávanie 4K UHD videa s neustálym zaostrovaním — ZenFone 3 Zoom dokáže pri nahrávaní videa v rozlíšení 4K UHD neustále zaostrovať na sledovaný objekt.

Selfie priaznivci

Nezabudlo sa ani na selfie fanúšikov. ZenFone 3 Zoom je vybavený predným fotoaparátom s vysokým rozlíšením. Jeho základom je 13 MP senzor SONY IMX 214 s clonou f/2,0. Fotoaparát umožňuje zhotovovať selfie fotky vo vysokom rozlíšení a vďaka technológii ASUS SuperPixel s až dvojnásobnou svetelnou citlivosťou. Takisto obsahuje nový režim „blesku displeja“, ktorý využíva obrazovku vo funkcii blesku pre osvetlenie scény.

ASUS ZenFone 3 Zoom

5000 mAh batéria

ZenFone 3 Zoom má batériu s kapacitou 5000 mAh, čo je oveľa viac v porovnaní s bežným smartfónom. V kombinácii s výkonným, avšak energeticky efektívnym procesorom Qualcomm Snapdragon 625, ponúka výdrž v standby režime až 42 dní a až 6,4 hodiny kontinuálneho nahrávania 4K UHD videa. ZenFone 3 Zoom takisto funguje aj ako vysokorýchlostná power banka pre nabíjanie ostatných zariadení. Aj napriek vysokej kapacite batérie má hrúbku kovového tela iba 7,9 mm a hmotnosť 170 gramov, vďaka čomu je ZenFone 3 Zoom najtenší a najľahší 5,5-palcový smartfón s 5000 mAh batériou.

ASUS ZenFone 3 Zoom

ZenFone 3 Zoom je vybavený 5,5-palcovým Full HD AMOLED displejom s vysokým jasom až do 500cd/m2 a farebným gamutom, ktorý pokrýva viac ako 100 % farebného priestoru NTSC. Takisto obsahuje filter modrého svetla.

Novinka taktiež obsahuje odolné sklo Corning Gorilla Glass 5, ktoré je o 70 % odolnejšie voči poškodeniu počas pádu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Snímač odtlačkov prstov je umiestnený na zadnej strane.

ASUS ZenFone 3 Zoom: Cena a dostupnosť

ASUS ZenFone 3 Zoom je na našom trhu dostupný v čiernom prevedení s konečnou cenou 459 eur.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+