MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát

Najväčším nedostatkom celého zariadenia je jeho fotoaparát. Má síce dostatočné 13 Mpix rozlíšenie, no vzhľadom na cenovku zariadenia by sme od neho očakávali oveľa viac. Zábery, pokiaľ nie sú robené za jasného slnečného dňa, sú pomerne zašumené a farby nie práve najhodnovernejšie, čo sa s ubúdajúcim svetlom ešte zhoršuje. Navyše, chýba aj optická stabilizácia, ktorú pri natáčaní videa nahrádza len softvérové riešenie. Medzi Asusom ZenFone 2 Deluxe a tými najlepšími fotomobilmi na trhu je teda pomerne viditeľný rozdiel, nie však cenový, ale skôr kvalitatívny. Celkovo ide teda skôr o priemerne fotiace zariadenie nižšej strednej triedy ako o high-end, ktorý by sa vyrovnal Samsungu Galaxy S6, Sony Xperii Z5 alebo LG G4, či lacnejším zariadeniam Huawei P8 a Lenovu Vibe Shot.

Fotoaparát ponúka hneď niekoľko zaujímavých režimov, ktoré uľahčujú vytváranie fotografií v noci, animácií GIF, panorám, časozberného videa, väčšej hĺbky ostrosti a podobne. Vhod príde aj manuálny režim, ktorý podporuje ručné nastavenie času uzávierky, citlivosti ISO, vyváženia bielej a zaostrenia. Pri prepnutí na prednú kameru máte na výber tiež z niekoľkých módov fotenia. Využiť sa dá napríklad panoramaticky autoportrét, skrášlenie alebo HDR. Maximálne rozlíšenie je 13 Mpix (4:3), resp. 5 Mpix v prípade predného snímača. S pomerom 16:9 dosiahnete maximálneho rozlíšenia na úrovni 10 Mpix.

Konektivita: DualSIM s rýchlym LTE

ZenFone 2 Deluxe podporuje novší štandard LTE CAT6, ktorý podporuje rýchlosti sťahovania do 300 Mbps. V slovenských internetových vlnách si tak zasurfujete s maximálnou možnou rýchlosťou, a to aj vďaka podpore rýchleho Wi-Fi 802.11 ac. Výhodou je tiež podpora aktívneho dualSIM režimu, ktorý umožňuje v rovnakom čase aktívne používať obidve SIM karty. S telefónom tak môžete pomocou jednej SIM vykonávať hovory a na druhej ich v počas hovoru tiež prijímať. Ak používate jednu dátovú SIM kartu a druhú na hovory, tak pri volaniach sa internetové pripojenie nepreruší, čo príde vhod v mnohých situáciach. Ide o jedno z mála dualSIM zariadení, ktoré takýto režim podporujú. Jedinou nevýhodou je, že 4G a 3G konektivitu ponúka len jeden zo SIM slotov. V prípade konektivity je samozrejmosťou aj GPS, Bluetooth vo verzii 4.0, ako aj FM rádio. NFC ale chýba.

Asus_ZenFone_2_Deluxe-12

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

26.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+