MojAndroid

Posledné dni patrili spoločnosti ASUS. Tá na výstave Computex predstavila celý rad nových zariadení, pričom neobišla telefóny, tablety a ani počítače. Aké by to ale bolo v roku 2016 predstavenie, keby chýba virtuálna realita, však? Zrejme to si povedali v čínskej spoločnosti a priniesli tak svoj vlastný VR headset. Novinka nesie jednoducho označenie ASUS VR a hoci zatiaľ veľa o nej nevieme, máme už približnú predstavu o tom, ako bude headset fungovať.

ASUS VR 1

Podobne, ako je to v prípade mnohých konkurenčných zariadení, aj v tomto prípade budú okuliare poháňané smartfónom. Pochopiteľne, tým je v tomto prípade nový ASUS ZenFone 3, ktorý bol predstavený iba včera. Zariadenie má tiež dotykovú plochu a navigačné tlačidlá na boku, vďaka čomu je možné ovládať rozhranie virtuálnej reality. Oveľa viac toho ale nevieme, ďalšie podrobnosti sa zrejme dozvieme až neskôr. Po dizajnovej stránke ale headset zaujal pekným spracovaním a popruhmi, ktoré pôsobia ako kožené.

ASUS VR 3

ASUS VR 4

Zdroj: engadget

31.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+