MojAndroid

Na výstave MWC v Barcelone vystavuje svoje produkty aj Asus. Spoločnosť tu predstavila nová zariadenia z produktového radu Fonepad – Fonepad 7 LTE (ME372CL) a Fonepad 7 (ME175CG). Prezentované bolo aj nové, inteligentné a intuitívne používateľské rozhranie ZenUI, ktoré je navrhnuté exkluzívne pre mobilné zariadenia PadFone mini a ZenFone.

Fonepad — Dva nové modely  

Najnovší prírastok do mobilného portfólia ASUS, model Fonepad 7 LTE (ME372CL) je 7-palcový phablet so zabudovanou LTE konektivitou a funkciou telefonovania. Vďaka rýchlemu prenosu dát streamuje video aj hudbu bez prerušenia a plynulé je tiež prehliadanie webových stránok. Dvojica predných reproduktorov a technológia SonicMaster dopĺňajú HD IPS displej. Fonepad 7 LTE disponuje procesorom Intel® Atom™ Z2560 1,6GHz a technológiou Hyper-Threading.

FonePad 7 (ME372)_White

Ďalší nový produkt na veľtrhu Mobile World Congress, Fonepad 7 (ME175CG), je 7-palcový phablet so zabudovanou 3G konektivitou a funkciou telefonovania. Fonepad 7 ponúka HD IPS displej a výkonný procesor Intel Atom Z2520 1,2GHz. K dispozícii je aj 3G.

 Fonepad 7_175CG_black_23_Dual

Smartfóny ZenFone 

ZenFone 4 má 4-palcový displej a vymeniteľné zadné kryty vo farbách Charcoal Black, Pearl White, Cherry Red, Sky Blue a Solar Yellow. Podporuje micro SD karty do veľkosti 64GB, čím poskytuje veľa priestoru na ukladanie fotografií, videa, aplikácií a ďalších dát.

Náš tip
ASUS ZenFone: Trojica nových Androidov s Intel procesorom a ZenUI

ASUS-Zenfone4-obr2

ZenFone 5 prichádza s 5-palcovým IPS HD displejom, ktorý je možné ovládať aj v rukaviciach. V najtenšom bode dosahuje hrúbku iba 5,5 mm a je dostupný v piatich farbách: Charcoal Black, Pearl White, Cherry Red, Champagne Gold a Twilight Purple.

ASUS-Zenfone5-obr10

ZenFone 6 ponúka 6-palcový HD IPS displej, doplnený zvukovou technológiou SonicMaster . Je vybavený 13-megapixelovým fotoaparátom, vďaka čomu produkuje fotografie vo vysokom rozlíšení. ZenFone 6 je dostupný vo farbách Charcoal Black, Pearl White, Cherry Red a Champagne Gold.

ASUS-Zenfone6-obr1

Každý ZenFone je vybavený technológiou PixelMaster, ktorá uľahčuje tvorbu fotografií a videa. ZenFone 5 a ZenFone 6 sú vybavené funkciou Low-light Mode, ktorá výrazne zlepšuje kvalitu fotiek v slabo osvetlených priestoroch.

PadFone mini – telefón a tablet v jednom 

PadFone mini je zariadenie, ktoré kombinuje mobilitu smartfónu s veľkosťou displeja tabletu. Skladá sa zo 4-palcového smartfónu, ktorý je možné jednoducho vložiť do dokovacej stanice 7-palcového tabletu. Pohodlne sa drží v jednej ruke a používateľom poskytuje možnosť okamžite zväčšiť obrazovku zariadenia a  nabíjať telefón. PadFone mini je vybavený procesorom Intel Atom Z2560 s technológiou Hyper-Threading, 8 GB interným úložiskom a podporou 64GB micro SD kariet. Má teda potrebný výkon a výbavu na plnohodnotné používanie aplikácií pre telefón aj tablet. Nechýba ani podpora dvoch SIM kariet a používatelia môžu vďaka tomu využívať dve telefónne čísla súbežne, alebo SIM karty s mobilnými dátami bez potreby dvoch zariadení.

ASUS-Padfone-mini-obr6

Nová nadstavba

Dizajnovo atraktívne ZenUI je nové používateľské rozhranie, ktoré výrobca predstavil spolu so zariadeniami ZenFone už na výstave CES začiatkom roka. Rozhranie je tvorené zjednodušenými ikonami a disponuje novými funkciami a viac ako 200 vylepšeniami. Novinkou je tiež technológia PixelMaster, ktorá má vylepšiť kvalitu fotografií.

Používateľské prostredie ZenUI sa vyznačuje novým dizajnom a zrozumiteľnými informáciami. Je tvorené zjednodušenými ikonami a menu s položkami, rôznymi farebnými témami, animáciami, novými zvoneniami a zvukmi upozornení. ASUS aplikácie majú atraktívny dizajn, ktorý využíva celý priestor displeja. Kontextové farebné témy korešpondujú s ikonami aplikácií.

2 ZenUI Home Screen

Zabudovaná funkcia What’s Next zobrazuje najužitočnejšie informácie v strede uzamknutej obrazovky, na domovskej obrazovke a v notifikáciách. Používatelia majú rýchly prístup k zoznamu nadchádzajúcich stretnutí, vrátane možnosti zrušenia alebo zmeny času, k novým správam, zmeškaným hovorom, počasiu v najbližšej destinácii či narodeninám a výročiam.

K dispozícii je aj niekoľko ďalších užitočných funkcií, ktoré sú súčasťou natívnych aplikácií od spoločnosti Asus. Funkcia Do It Later zabezpečí, že ak v prípade rozpísaného emailu zazvoní telefón, jedným dotykom vytvorí pripomienku na spätný hovor. Používatelia si môžu ukladať dôležité informácie ako články, YouTube videá či internetové stránky. Komunikačné platforma Omlet Open Messaging umožňuje posielať správy a zdieľať informácie z množstva aplikácií s priateľmi, ktorých zariadenie podporuje aplikáciu Omlet Chat. Táto umožňuje  komunikáciu vo dvojiciach alebo skupinách s neobmedzeným množstvom členov.

2 What's next widget

Open Cloud integruje cloudové úložiská do aplikácie Kamera, Galéria, Hudba a Správca súborov. Open Cloud podporuje službu ASUS WebStorage a ďalšie kompatibilné cloudové služby. Používatelia si môžu automaticky nahrávať fotografie do cloudu a takisto pristupovať k fotkám, hudbe a súborom, ktoré sú v cloudovom úložisku uložené.

PixelMaster pre krajšie fotografie

Technológia PixelMaster je momentálne dostupná v zariadeniach ZenFone a PadFone mini. Zahŕňa množstvo funkcií, vrátane režimov Selfie Mode a Depth of Field Mode, čím zjednodušuje tvorbu výborných fotografií. Dve dodatočné funkcie, Low-light Mode a Time Rewind, sú dostupné v zariadeniach ZenFone 5, ZenFone 6 a PadFone mini.

Funkcia Low-light Mode má zlepšovať kvalitu fotiek a videa v slabo osvetlených priestoroch. Fotoaparát dokáže spájaním okolitých pixelov vylepšiť senzitivitu až o 400 % a kontrast až o 200 %. Fotografie sú vďaka tomu jasné aj bez použitia blesku. Fotenie v slabom osvetlení vylepšuje aj elektronický stabilizátor obrazu pre ostrejšie zábery (Electronic Image Stabilizer – EIS). Keďže PixelMaster dokáže automaticky rozoznať, kedy je potrebné fotiť v režime Low-light Mode, fotografie v bežných podmienkach sú zachytené v plnom rozlíšení.

2 Low Light Mode

Tvorba akčných fotografií býva často náročná kvôli pohybujúcemu sa subjektu. Funkcia Time Rewind zjednodušuje zachytenie ideálneho momentu, automatickým odfotením viacerých snímok pred a po stlačení spúšte. Režim Selfie Mode je určený na vytváranie vysokokvalitných portrétových fotografií „selfies.“ Fotoaparát automaticky rozpozná, kedy je zadaný počet ľudí v zábere a pred fotením začne odpočítavať. Z trojice vytvorených fotografií si môžu používatelia vybrať tú najlepšiu.

4 Time Rewind

Režim Depth of field Mode umožní vytvoriť fotografie s ostrými a izolovanými subjektmi a mierne rozmazaným pozadím.

Zdroj: Tlačová správa

26.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+