MojAndroid

Jeden z najväčších výrobcov notebookov a tabletov na svete informoval o zisku, ktorý dosiahol za posledné 3 mesiace. Tie dosiahli 202 miliónov dolárov z celkového obratu, ktorý sa v poslednom kvartáli pohyboval na úrovni 3,5 miliardy dolárov. Veľkú časť zo zisku tvorí práve predaj mobilných zariadení s Androidom.

ASUS-fonepad-MWC2013-1

Spoločnosť Asus sa nemá za čo hanbiť. Za posledné 3 mesiace totižto predala už viac ako 3 milióny Android tabletov, z čoho bola veľká časť zariadení Nexus 7. Voči minulému kvartálu vykazuje spoločnosť 5,8% nárast zisku, pričom si najviac polepšila na americkom kontinente, ktorý dnes tvorí 23% marketingového trhu spoločnosti Asus. Voči predošlým 3 mesiacom tak Asus predáva v USA o 17% viac produktov. Vyhliadky na najbližšie mesiace však pre Asus nie sú až také perspektívne, za čo môžu neustále rastúce výpredaje súčiastok a počítačov. Spoločnosť tiež oznámila, že pokračovanie obľúbeného tabletu Nexus 7 príde až v 3. kvartáli tohto roka.

Zdroj: Engadged

6.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+