MojAndroid

Hlasový asistenti sú hudbou budúcnosti. Všetko budeme ovládať hlasom. Uvedomuje si to Apple so svojou Siri, Google so systémom Google Now a najnovšie aj Microsoft, ktorý v posledných rokoch pracoval na hlasovom asistentovi s názvom Cortana. Ten je dostupný len pre Windows Phone zariadenia, no Microsoft ho pripravoval aj na vstup do sveta Androidu. A podarilo sa mu to, aj keď tesne pred predstavením – na internet unikol inštalačný APK súbor, a tak si Cortanu môže vyskúšať každý.

cortana-android

Cortana je v mnohých smeroch vyspelejšia ako Siri aj Google Now, no v niektorých oblastiach sa stále na konkurenciu iba doťahuje. Odborníci jej ale veštia svetlú budúcnosť. Cortana, ktorá unikla na internet, by mala zvládať plánovanie stretnutí, zobrazovanie noviniek zo správ, predpoveď počasia či zobrazovanie športových výsledkov. Aplikácia je však zatiaľ iba v BETA verzii, a tak nemusí korektne fungovať na všetkých zariadeniach. Ak si ju chcete vyskúšať aj vy, tak si aplikáciu Cortana nainštalujte pomocou nižšie priloženého odkazu. Vopred vás ale upozorňujeme, že si aplikáciu inštalujete na vlastné riziko a na jej používanie budete potrebovať Microsoft konto.

Cortana pre Android [APK]

Zdroj: AndroidAuthority

18.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+