MojAndroid

Aplikácia Prisma je jednou z tých, ktoré sa stanú populárnymi zo dňa na deň. Hoci nejde o aplikáciu, bez ktorej by ste sa nezaobišli, je to vydarený titul, ktorý vás môže zabaviť aj na niekoľko hodín. Aplikovanie efektných filtrov na fotografie skutočne skráti čas a možno si začnete myslieť, že máte umelecké cítenie. V každom prípade ide o zaujímavú aplikáciu, ktorá by už čoskoro mala priniesť podobné efekty aj pre videá. V obchode Play ale už teraz nájdete aplikáciu, ktorá niečo podobné dokáže. Artisto totiž aplikuje takéto umelecké filtre aj na videá, no výsledok zatiaľ nie je dokonalý.

O kvalite aplikácie hovorí aj hodnotenie v obchode Play (3,1/5), no to ešte neznamená, že aplikácia nefunguje. Práve naopak – nám vytvorila video s efektom zakaždým a bez problémov. Problémom je iba pomerne výrazné trasenie videa, ktoré je zrejme spôsobené nevyladeným algoritmom alebo inou technologickou prekážkou, ktorú sa ešte vývojárom nepodarilo prekonať. Tento problém sme ale spozorovali iba na niektorých zariadeniach a rozdiel spravilo aj to, či sme použili prednú alebo zadnú kameru. K dispozícii je ale viac ako 10 filtrov, ktoré môžete aplikovať na maximálne 10-sekundové video a vytvoriť tak skutočné umelecké dielo.

Výsledok je ale napriek otrasom naozaj veľmi efektný a aplikácia určite stojí za vyskúšanie. Pri jej používaní vám ale odporúčame s telefónom nehýbať a radšej natáčať objekt v pohybe. Výsledok bude potom ešte krajší a zaujímavejší. Tiež budete musieť byť pri aplikovaní efektu trochu trpezliví. V závislosti od dĺžky videa, efektu a od výkonu vášho zariadenia môže aplikovanie trvať aj niekoľko minút. My sme najdlhšie na efekt čakali asi tri minútky. Aplikácia je ale v obchode Play dostupná zadarmo, a tak vám nič nebráni ju vyskúšať.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

5.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+