MojAndroid

Existujú Android tablety, ktoré sú určené na bežnú prácu a zábavu alebo do extrémnych podmienok, žiadny z nich sa však zatiaľ neoznačoval ako tablet určený pre šéfkuchárov. Hoci k tomuto účelu môžete využiť v podstate ktorýkoľvek tablet, spoločnosť Archos si myslí, že to nie je to pravé orechové. Preto sa rozhodla vytvoriť nový Archos ChefPad, ktorý je určený práve pre nadšencov varenia.

Archos Chefpad

Archos ChefPad sa od ostatných tabletov líši predovšetkým svojou softvérovou výbavou a konštrukciou. Nájdete v ňom Android 4.1 Jelly Bean, ktorý disponuje špeciálnou zónou pre aplikácie určené na varenie. Táto funguje ako filter aplikácií dostupných na Google Play, ktoré roztriedi do niekoľkých kategórií. Samotná konštrukcia tabletu je chránená silikónovým púzdrom, ktoré ho chráni pre náhodným postriekaním vodou alebo jedlom. Jeho súčasťou je aj nastaviteľný stojan, vďaka ktorému bude čítanie receptov jednoduchšie.

Archos Chefpad_2 Archos Chefpad_4

Hardvérová výbava tabletu je skôr priemerná. Archos ChefPad poháňa dvojjadrový procesor s taktom 1,6 GHz, ktorému sekunduje 1GB RAM. Displej má veľkosť 9,7 palca a rozlíšenie 1024 x 768 bodov. Ďalšia výbava zahŕňa 8GB vnútornú pamäť, 2 Mpix zadnú a prednú kameru, WiFi a mini HDMI výstup. Nový Android tablet od Archosu sa na pulty obchodov dostane v júni za cenu 170€.

Zdroj: Archos

14.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+