MojAndroid

Ak sa na technologickom trhu objaví nový typ zariadenia, takmer ihneď Číňania vyrobia jeho kópiu alebo lacnejšieho konkurenta s nápadne podobným dizajnom. Týka sa to aj hoverboardov. V prípade ArcaBoardu to je však inak. Vznášajúce sa zariadenie nefunguje na podobnom princípe ako už existujúce hoverboardy, pretože ho nepoháňa žiadny špeciálny motor, ale 35 vysoko-otáčkových ventilátorov. Tie dokážu na jedno nabitie vstavanej batérie bežať približne 5 minút a ArcaBoard unesie až 195 kilogramov. Nabitie batérie potom trvá iba 35 minút. Pozrite sa, ako ArcaBoard funguje priamo na videu.

Arca Space Corporation, ktorá stojí za výrobou tohto hoverboardu, je známa výrobou stratosférických rakiet a rôznych dronov a balónov, ktoré sa používajú vo vesmíre. Aj pri výrobe ArcaBoardu však spoločnosť zrejme použila drahé komponenty, rovnako ako pri vesmírnych raketách, nakoľko je cena tohto zariadenia stanovená až na 19 900 dolárov.

Zdroj: TechCrunch

30.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+