MojAndroid

Je to tak už od roku 2011, spoločnosť Apple si svedomite drží druhú priečku v rámci výroby smartfónov. Táto situácia sa razom môže zmeniť. Podľa denníka DigiTimes môže práve v treťom štvrťroku 2017 predbehnúť spoločnosť Apple v rámci predaja smartfónov vytrvalo napredujúci čínsky Huawei.

Predaje spoločnosti Huawei stále rastú

Náš tip
Obchod Play prekonáva v počte stiahnutí Apple App Store. Po stránke zárobkov stráca

Spoločnosť Huawei predaja za druhý štvrťrok 2017 približne 38,4 milióna smartfónov. Toto číslo je podľa istého taiwanského zdroja výsledkom úspešných vlajkových modelov ako Huawei P10 či Huawei Mate 9, ktorých predaj naďalej stúpa. Analytická spoločnosť Strategy Analytics predpokladá, že v aktuálnom štvrťroku presiahnu predaje spoločnosti Huawei hodnotu 40 miliónov smartfónov.

Apple môže v treťom štvrťroku klesnúť

Naopak spoločnosť Apple prišla s vyjadrením, že ich predaj smartfónov v druhom štvrťroku dosiahol hodnotu približne 41 miliónov predaných kusov. Spolu s týmto údajom však dodala, že táto hodnota môže v nadchádzajúcom štvrťroku klesnúť, a to najmä z dôvodu prípravy a predstavenia novej generácie smartfónov zo série iPhone.

Náš tip
Huawei Mate 10: Poznáme dátum predstavenia a niektoré špecifikácie

Myslíte si, že dokáže spoločnosť Huawei predbehnúť v predaji smartfónov Apple? Stane sa tak už v treťom kvartáli roka 2017? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: digitimes

11.8.2017
 • miro

  možno aj môže… neviem si pomôcť, ale po XY telefonoch ktore som vlastnil, som vôbec Huawei neveril.. až som kupil P8, potom P9 Plus, teraz P10 Plus.. žiadne reštarty, poruchy, reklamacie…

  • Peter Hunka

   U mňa podobne najprv honor 7 premium, potom P9 a teraz Mate 9. Najväčšie plus je pre mňa spoľahlivosť a hlavne rýchlosť systému.

   • Fero Hodinár

    Kto nema na iPhone a taky cinsky smejd mu je dobry. Pametaj ze nie sme taky bohati aby sme si kupovali lacne veci

    • Peter Hunka

     Iphone 6s som už mal a za 10 dní som ho vrátil. Nikdy viac. Pametaj, drahšie neznamená vždy lepšie.

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+