MojAndroid

Používatelia Android smartfónov, ktorým nie sú nové technológie vzdialené, môžu už dlhšie na Slovensku využívať mobilné platby pomocou Google Pay. Pomocou neho jednoducho zaplatíte v každom obchode a všade tam, kde je možné platiť prostredníctvom platobných kariet bezkontaktne.

Stačí vám na tom len smartfón s Androidom, ktorý podporuje technológiu NFC a, samozrejme, musíte byť klientom banky, ktorá platby pomocou Google Pay podporuje. Dobrou správou je, že na Slovensku o takéto banky núdza nie je. Stačí si len vybrať.

Konkurencia v podobe Apple tiež ponúka podobný spôsob platenia s názvom Apple Pay. Avšak Slovensku sa už pár pekných rokov vyhýba. V Českej republike bola služba spustená 19. februára, Slovensko sa dočká už tento týždeň. Pre porovnanie, Apple Pay je v niektorých krajinách dostupný už od roku 2014.

Prvé banky na Slovensku

Príchod Apple Pay na Slovensko ako prvá potvrdila mBank. Táto banka bola tiež medzi prvými, v ktorej môžete platiť aj pomocou Google Pay. Presný dátum spustenia služby však zverejnený nebol. Od Slovenskej sporiteľne sme nedávno dostali pozvánku, v ktorej sa píše o príchode nového inovatívneho spôsobu platby. Je pravdepodobné, že ide práve o Apple Pay. Na naše otázky však odpovedať nechceli, všetko sa dozvieme v stredu. Vyzerá to tak, že Slovenská sporiteľna teda Apple Pay spustí medzi úplne prvými.

Okrem týchto dvoch bánk by sa k prvým lastovičkám mali pridať aj Tatra banka, J&T Banka či 365 bank. Už aj používatelia iPhonov teda získajú možnosť platiť svojím smartfónom a nebudú o túto funkciu oproti používateľom Android smartfónov ochudobnení.

Bánk sme sa opýtali, ako to teda je s nimi a Apple Pay. Detaily nám však povedať nemohli, tie sa dozvieme až v stredu.

“Poštová banka prináša klientom inovatívne riešenia platieb. Boli sme medzi prvými bankami, ktoré zaviedli Google Pay, sme prvá banka s kamennými pobočkami, ktorej klienti môžu platiť hodinkami Garmin a FitBit a inak to nebude ani s Apple Pay. Prvé banky ho predstavia tento týždeň, my Apple Pay prinesieme o pár dní neskôr.”

Lýdia Žáčková, Poštová banka

“Tatra banka bude tiež v prvej vlne bánk, ktoré spustia na Slovensku Apple Pay.”

Ľubica Gubová, Tatra banka

“Službu Apple Pay pre klientov 365.bank plánujeme spustiť do pár dní od jej oficiálneho štartu na Slovensku”

Linda Gáliková, 365.bank

365.bank bude po spustení jedinou bankou, ktorá ponúkne kompletnú škálu bezkontaktných platieb. Zákazníci 365.bank tak budú môcť využívať Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay a Garmin Pay.

Už túto stredu?

Očakávame teda, že oficiálne spustenie Apple Pay na Slovensku bude už túto stredu. Teraz s istotou nevieme povedať, ktoré banky budú úplne prvé a ktoré budú nasledovať pár dní po nich.

Aby ste mohli platby pomocou Apple Pay využívať, potrebujete na to vlastniť Apple iPhone 6 a novší. Vieme, že na naše stránky nechodia len fanúšikovia operačného systému Android, ale technologickí nadšenci všeobecne. Medzi nimi, samozrejme, nesmú chýbať ani majitelia iPhonov. Budete Apple Pay využívať aj vy na svojom iPhone?

Budete Apple Pay využívať aj vy na svojom iPhone?

Loading ... Loading ...
24.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+