MojAndroid

Minulý rok na Slovensku nastala revolúcia v tom, ako platíme za nákup v obchodoch, ale aj na internete. Príchod služby Google Pay na Slovensko znamenal, že miesto niekoľkých špecifických bánk zrazu získali možnosť platiť bezkontaktne mobilom milióny zákazníkov ďalších slovenských bánk. Dnes podporuje Google Pay už 10 bánk a finančných inštitúcií na Slovensku a počet pravidelných používateľov týchto služieb stále rastie. Hoci banky sa hrnú, aby toto riešenie sprístupnili pre svojich zákazníkov, novinky sa až doteraz týkali iba majiteľov Android smartfónov. To sa však teraz zmení a už čoskoro na náš trh vstúpi aj služba Apple Pay.

V Čechách Apple Pay už funguje

Tá už od 19. februára tohto roku funguje v susednej Českej republike. Teraz sa ale začínajú napĺňať očakávania a dohady o príchode služby na Slovensko. Prvou bankou, ktorá oficiálne potvrdila podporu pre Apple Pay, je mBank. Oficiálne stanovisko banky znie nasledovne:

Zákazníci mBank sa už čoskoro môžu tešiť na platby mobilným zariadením Apple, ktoré im prinesie mBank s Apple Pay. Stačí mať účet mKonto v mBank, nainštalovanú mobilnú aplikáciu pre iOS a aktívnu platobnú kartu. Potom už stačí len krátky čas počkať na príchod Apple Pay na Slovensko a klienti mBank budú medzi prvými, ktorí zaplatia mobilom s Apple Pay.

U nás presný dátum nepoznáme

Je teda zrejmé, že mBank bude medzi prvými bankami, ktoré službu ponúknu. Ak bude sprístupňovanie Apple Pay aspoň trošku kopírovať vzorec Google Pay, je veľmi pravdepodobné, že ďalšie banky sa budú pridávať neskôr. Tie sa zatiaľ k novinke nevyjadrili, no môžeme očakávať, že k službe sa postupne zapojí väčšina slovenských bánk.

Stále však ešte nepoznáme ani oficiálny termín sprístupnenia služby. Vzhľadom na vyjadrenie mBank však môžeme očakávať, že sa tak stane v najbližších týždňoch, nanajvýš mesiacoch. Ak vás táto téma zaujíma bližšie, všetky ďalšie informácie o sprístupňovaní služby Apple Pay na Slovensku nájdete na portáli MojIphone.sk.

12.4.2019
Zdroj: Tlačová správa
 • Ehm…

  Vy si to aj precitate po sebe? Alebo len rychlo, co najrychlejsie publikovat. Ja uz ani nepamatam clanok, v ktorom by nebola nejaka chyba alebo preklep. –> “Prvou bankou, ktorá oficiálne potvrdila podporu pre Google Pay, je mBank”.

  • Miro

   Hlboko sa ospravedlňujeme za nepríjemnosti spôsobené chybou, už je opravená. Prajeme pekný deň :)

   • Ehm…

    Nebolo to myslene zle. Ste technologicky portal a ja si uz naozaj nepamatam, kedy som cital nejaky clanok bez takychto zaciatocnickych chyb. Zamerajte sa aj na kvalitu, nie len kvantitu.

+