MojAndroid

Apple získal nový patent popisujúci mechanizmus, ktorý dokáže zmeniť uhol dopadu iPhonu pri voľnom páde. Zmena uhla má zmenšiť prípadné poškodenie pri dopade na zem. Nový systém, ktorý v patente Apple popisuje, bude po zistení najlepšieho uhla schopný zmeniť to, ako iPhone na zem dopadne. Patent zahŕňa tiež možnosť použitia akéhosi padáka, či iných fantastických spôsobov, ako by sa uhol dopadu mohol meniť.

Apple ale v skutočnosti bude pravdepodobne využívať už dnes dostupné technológie, ktoré by pre zmenu uhla dopadu používali vibračné motorčeky. Aj v tomto prípade však bude potrebné implementovať nové senzory, ktoré doteraz v smartfónoch použité neboli. Bol by to napríklad ultrazvukový vysielač, pomocou ktorého by bolo možné zistiť aktuálnu trajektóriu, otočenie, či uhol zostupu, a to v reálnom čase. Vďaka týmto údajom bude možné vibračný motorček ovládať tak, aby sa pomocou neho zmenilo ťažisko zariadenia a tým pádom aj uhol dopadu.

Otázne je, či Apple takýto mechanizmus skutočne plánuje v budúcnosti použiť. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o jednoduchú ideu, jej realizácia však bude vyžadovať množstvo úsilia a finančných prostriedkov na vývoj. Naskytá sa tiež otázka, či takýto systém skutočne pomôže pri zmiernení dôsledkov dopadu mobilných zariadení na zem. Niečo by však na tom predsa len mohlo byť. Čo myslíte, budú sa zariadenia spoločnosti Apple a možno aj ďalších výrobcov, menej rozbíjať vďaka tomuto nápadu?

Zdroj: techcrunch

 

2.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+