MojAndroid

Spoločnosť Apple plynulo nadväzuje na sériu predstavení, ktoré sa odohrali na výstave IFA 2014 v Nemeckom Berlíne a dnes predstavila svoje nové smartfóny iPhone 6 a iPhone 6+. Tie sú najväčším konkurentom Android zariadení, aj keď sú “sami vojaci v poli”. Novinky prinášajú väčší displej a nové technológie, ktoré minulé verzie iPhone-u neponúkali, čím chce Apple zúžiť hranicu medzi platformami iOS a Android. Ako praví mobilní nadšenci sledujeme aj predstavenie tejto novinky, aby sme vedeli, s čím budeme v najbližšej dobe porovnávať tie najlepšie Android zariadenia.

iphone-6-iphone-6-plus

Nový iPhone 6 prichádza s displejom, ktorý má konečne rozumnú uhlopriečku displeja 4,7 palca s rozlíšením 1374 x 750 bodov. Ide o IPS jednotku, ktorá prináša lepšie pozorovacie uhly aj farebné podanie, ktoré prináša farebný gamut sRGB. Na hrúbku má toto zariadenie iba 6,9 mm, pričom jeho špecifikom je aj nový dizajn zo zahnutými hranami a rohmi. Ovládacie prvky ostali nezmenené, a tak na novom iPhone 6 nájdete tlačidlo vypínania, ovládanie hlasitosti, prepínač tichého režimu a nabíjací slot spolu s 3,5 mm audio jackom. Operačným systémom je iOS 8. Smartfón poháňa nový čip Apple A8, ktorý je o 25% rýchlejší v otázke výkonu a o 50% rýchlejší v otázke spracovania grafiky. Má 2 jadrá s taktom 1,4 GHz a spoločnosť im robí aj 1 GB RAM. Fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpix, pričom prináša väčšie pixely a nový senzor fotoaparátu. Video dokáže nahrať v maximálnom rozlíšení 1080p Full HD, no zaujímavým parametrom je možnosť nahrávania slow-motion videí až v snímkovaní 120 FPS či dokonca 240 FPS. Pamäťové varianty budú dostupné vo verziách 16, 32, 64 a 128 GB. iPhone 6 ponúka tiež LTE siete 6. kategórie, pričom samozrejmosťou je aj podpora 3G frekvencií. Z pripojení sú tiež dostupné Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac a USB 2.0. Konečne sa súčasťou tohto zariadenia stala aj technológia NFC. Batéria má kapacitu 1810 mAh, pričom by vďaka novej úspornej technológii mala vydržať “oveľa viac” ako batéria v iPhone 5S.

iphone-6-4

Apple sa v novom zariadení nesústredil len na technologické novinky a opäť sa chce viac starať aj o majiteľov iPhonov. Preto do nich vložil novú Health aplikáciu, ktorá bude monitorovať ich zdravie.

iphone-6-iphone-6-plus-3

Väčší iPhone 6 Plus prináša Full HD displej s uhlopriečkou 5,5 palca, čím Apple jasne odkazuje, že chce bojovať o zákazníkov v segmente tabletofónov. Aj v tomto prípade poháňa toto zariadenie čip Apple A8, ktorý je rýchlejší a úspornejší ako v prípade iPhone-u 5S. Vnútornosti zariadenia sú totožné s iPhononom 6, akurát sa skrývajú v tele s väčšími rozmermi. Súčasťou oboch zariadení je tiež senzor odtlačkov prstov s citlivosťou 500 PPI, ktorý sa ukrýva v tlačidle domov.

iphone-6-iphone-6-plus-6

http://www.youtube.com/watch?v=0THVt8DwtA8

Náš tip
Porovnanie | iPhone 6 vs Samsung Galaxy Alpha vs Sony Xperia Z3 Compact

Viac informácií nájdete na stránke MôjiPhone.sk.

9.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+