MojAndroid

Podať prvú pomoc nás učia ešte v základnej škole a v niektorých pracovných odvetviach musia mať zamestnanci vykonané školenia, aby boli v prípade núdze informovaní o možnostiach a spôsoboch, ako zachrániť život. Dnes však máme moderné technológie a mobilné zariadenia môžu tiež slúžiť na poskytnutie tohto nevyhnutného vzdelania. Výborným príkladom je slovenská aplikácia Prvá pomoc, ktorá sa objavila v obchode Google Play.

Nový Alcatel One Touch Idol X sa začal predávať na Slovensku a v Českej republike. Vlajková loď spoločnosti kombinuje elegantný dizajn a vysoký výkon za prijateľnú cenu.  https://www.mojandroid.sk/2013/10/09/alcatel-one-touch-idol-x-na-slovensku-v-ceskej-republike/ Nový Alcatel One Touch Idol X sa začal predávať na Slovensku a v Českej republike. Vlajková loď spoločnosti kombinuje elegantný dizajn a vysoký výkon za prijateľnú cenu.  https://www.mojandroid.sk/2013/10/09/alcatel-one-touch-idol-x-na-slovensku-v-ceskej-republike/ Nový Alcatel One Touch Idol X sa začal predávať na Slovensku a v Českej republike. Vlajková loď spoločnosti kombinuje elegantný dizajn a vysoký výkon za prijateľnú cenu.  https://www.mojandroid.sk/2013/10/09/alcatel-one-touch-idol-x-na-slovensku-v-ceskej-republike/

Autori uvádzajú, že len 11 minút vie rozhodnúť o živote či smrti, no rovnaký čas trvá v priemere záchrannej zdravotnej službe, kým príde na miesto určenia. Preto je dôležité, aby sa prvá pomoc podala hneď po vykonaní úrazu, čo je klúčové pre záchranu života. Strach, chýbajúce vedomosti a nečinnosť oberajú zraneného o drahocenné sekundy. Mobilná aplikácia má ušľachtilý cieľ naučiť používateľov správne poskytovať prvú pomoc v rôznych situáciach. Aplikácia ponúka niekoľko prípadov prvej pomoci, ako napríklad popáleniny, infarkt, zlomeniny a ďalšie. Kliknutím na jednu z nich sa zobrazí ilustrácia a krátky, no výstižný návod, ako postupovať v danej situácii  a tiež aj video návody. Obsahuje aj tlačidlo Pomoc, ktoré vytočí tiesňovú linku. Okrem toho umožňuje vykonať test vedomostí, takže môžete zistiť, ako ste na tom so svojimi znalosťami.

Aplikáciu je určená pre všetkých používateľov, ktorí neovládajú prvú pomoc, chcú si osviežiť pamäť, ale tiež aj pre všetkých ostatných, ktorí môžu svoje vedomosti podrobiť testu. Po stránke kvality aplikácia Prvá pomoc ponúka pekné, jednoduché používateľské prostredie v štýle Holo a funguje skvelo. Nájdete tu aj možnosť vyhľadať si najbližšie školiace stredisko, ktoré vám dokáže ponúknuť ďalšie vzdelanie v tejto oblasti. Aplikáciu si môžete stiahnuť bezplatne kliknutím na nižšie uvedený widget.

Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma

9.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+