MojAndroid
Fero Chovaňák 2.marec 2015

Šetrenie batérie na dlhých cestách nie je činnosť, ktorú s obľubou vykonáva nejeden majiteľ inteligentného zariadenia. Akonáhle ideme mimo dosah elektrickej zásuvky na viac ako deň, musíme sa na to pripraviť. Samozrejme, existuje množstvo nástrojov a postupov, ako znížiť spotrebu zariadenia na minimum. Čo však ak máte video, ktoré chcete počúvať, no nie vidieť? Napríklad to pustené z Youtube. Stačí na to jednoduchá aplikácia, ktorá však funguje len na zariadeniach s rootom.

Aplikácia Screen Backlight OFF vám dovolí vypnúť podsvietenie LCD displeja bez toho, aby ste vypli displej samotný. Zariadenie ostáva prebudené a fungovať ako normálne s tým rozdielom, že sa vypne podsvietenie. Vďaka tomu môžete počúvať napríklad videoklip z Youtube alebo inej aplikácie, ktorá by inak k svojmu chodu potrebovala zapnutý displej. Pre opätovné zapnutie stačí ťuknúť. Aktivovanie sa realizuje z notifikačnej lišty a dá sa aj oneskoriť.

screen backlight off_3 screen backlight off_4

Aplikácia je  v obchode Play platená a dá sa kúpiť za 0,99 eur. Pre členov XDA Developers fóra je ale k dispozícii zadarmo prostredníctvom APK súboru.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

3pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Na niektorých typoch displejoch ale bez podsvietenia nič neuvidíte.

2

podsvietenie nastavene na minimalny jas uz ma fakt zanedbatelnu spotrebu, takze asi je to jedno, jedine zeby niekoho otravovalo ze to svieti :-)

3

Užitočná vecička

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+