MojAndroid

Šetrenie batérie na dlhých cestách nie je činnosť, ktorú s obľubou vykonáva nejeden majiteľ inteligentného zariadenia. Akonáhle ideme mimo dosah elektrickej zásuvky na viac ako deň, musíme sa na to pripraviť. Samozrejme, existuje množstvo nástrojov a postupov, ako znížiť spotrebu zariadenia na minimum. Čo však ak máte video, ktoré chcete počúvať, no nie vidieť? Napríklad to pustené z Youtube. Stačí na to jednoduchá aplikácia, ktorá však funguje len na zariadeniach s rootom.

Aplikácia Screen Backlight OFF vám dovolí vypnúť podsvietenie LCD displeja bez toho, aby ste vypli displej samotný. Zariadenie ostáva prebudené a fungovať ako normálne s tým rozdielom, že sa vypne podsvietenie. Vďaka tomu môžete počúvať napríklad videoklip z Youtube alebo inej aplikácie, ktorá by inak k svojmu chodu potrebovala zapnutý displej. Pre opätovné zapnutie stačí ťuknúť. Aktivovanie sa realizuje z notifikačnej lišty a dá sa aj oneskoriť.

screen backlight off_3 screen backlight off_4

Aplikácia je  v obchode Play platená a dá sa kúpiť za 0,99 eur. Pre členov XDA Developers fóra je ale k dispozícii zadarmo prostredníctvom APK súboru.

2.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+