MojAndroid

Šetrenie batérie na dlhých cestách nie je činnosť, ktorú s obľubou vykonáva nejeden majiteľ inteligentného zariadenia. Akonáhle ideme mimo dosah elektrickej zásuvky na viac ako deň, musíme sa na to pripraviť. Samozrejme, existuje množstvo nástrojov a postupov, ako znížiť spotrebu zariadenia na minimum. Čo však ak máte video, ktoré chcete počúvať, no nie vidieť? Napríklad to pustené z Youtube. Stačí na to jednoduchá aplikácia, ktorá však funguje len na zariadeniach s rootom.

Aplikácia Screen Backlight OFF vám dovolí vypnúť podsvietenie LCD displeja bez toho, aby ste vypli displej samotný. Zariadenie ostáva prebudené a fungovať ako normálne s tým rozdielom, že sa vypne podsvietenie. Vďaka tomu môžete počúvať napríklad videoklip z Youtube alebo inej aplikácie, ktorá by inak k svojmu chodu potrebovala zapnutý displej. Pre opätovné zapnutie stačí ťuknúť. Aktivovanie sa realizuje z notifikačnej lišty a dá sa aj oneskoriť.

screen backlight off_3 screen backlight off_4

Aplikácia je  v obchode Play platená a dá sa kúpiť za 0,99 eur. Pre členov XDA Developers fóra je ale k dispozícii zadarmo prostredníctvom APK súboru.

2.3.2015
  • L

    Užitočná vecička

  • vlk

    podsvietenie nastavene na minimalny jas uz ma fakt zanedbatelnu spotrebu, takze asi je to jedno, jedine zeby niekoho otravovalo ze to svieti :-)

  • emajko159

    Na niektorých typoch displejoch ale bez podsvietenia nič neuvidíte.

+