MojAndroid

Kolky na alkohole, ktoré majú zabezpečiť pravosť produktu, majú pre majiteľov smartfónov nový význam. Okrem špeciálnej potlače, ktorú obsahujú, sa na nich nachádza aj QR kód. Ten nesie informáciu o alkohole vo fľaši. Aby ste informácie mohli okamžite zistiť, potrebujete si do vášho smartfónu nainštalovať aplikáciu s názvom Superkolky. Vďaka nej si na základe zosnímania QR kódu alebo zadaním identifikátora kontrolnej známky dokážete zistiť informácie o správnom označení spotrebiteľského balenia kontrolnou známkou. V prípade, že sa informácie nebudú zhodovať s reálnym stavom produktu, tieto údaje sa dajú odoslať príslučnému dohľadovému orgánu rovno z aplikácie v mobile. Môžete sa takto uistiť o pravosti toho, čo sa chystáte kúpiť ešte pred samotnou kúpu. Aplikáciu predstavila slovenská Finančná správa.

QR_Superkolky

Nebudete si však môcť overiť všetky výrobky, ale iba tie s novými kolkami, ktoré sú v obehu od novembra minulého roka. Aplikáciu Superkolky môžu využiť všetci používatelia operačných systémov Android, iOS či Windows Phone. Aplikácia je voľne dostupná v obchode Google Play.

Verzia: 2.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google Play, etrend.sk, Titulný obrázok: Internet

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+