MojAndroid

Aké je vonku počasie? Tak to je otázka, ktorá oddnes nemusí trápiť nikoho z vás. Po tipoch na najlepšie alternatívne klávesnice od nás a od našich čitateľov vám totižto prinášame ďalšiu časť nášho seriálu Aplikácie pre môj Android, kde sme sa snažili vybrať tie najlepšie aplikácie na predpoveď počasia. Opäť však chceme, aby ste nám svoje tipy zaslali aj vy.

pocaise

Hoci v redakcii využívame rôzne aplikácie, nikdy nepokryjeme dopyt, ktorý vytvoríte vy, naši čitatelia. Preto sme sa rozhodli začať so seriálom Aplikácie pre môj Android po novom. Odteraz pre vás vyberieme zoznam zaujímavých titulov z každej oblasti, ale radi by sme vedeli aj váš názor a uvítame vaše postrehy, plusy a mínusy k aplikáciám, ktoré denne používate. Tu je náš výber najlepších aplikácií v oblasti predpovede počasia:

AccuWeather

Aplikácia AccuWeather ponúka nielen najbohatšiu databázu predpovedí počasia, ale medzi jej prednosti patrí aj množstvo komplexných funkcií a pekne spracované prostredie, ktoré je optimalizované pre smartfóny aj tablety. Aplikácia ponúka aj množstvo grafického obsahu a zaujme aj peknými widgetami, ktoré si môžete pridať na svoju domácu obrazovku. Navyše, v Obchode Play nájdete tento titul úplne zadarmo bez akýchkoľvek obmedzení.

accuweather-1 accuweather-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Yahoo! Počasie

Ak kladiete veľký dôraz na grafické spracovanie aplikácie, rozhodne by vás mohol zaujať titul Yahoo! Počasie. Aplikácia síce ponúka niekoľko užitočných funkcií a pomerne presnú predpoveď počasia, no jej hlavnou výhodou je spracovanie a grafická stránka. Fotografie sa zobrazujú na pozadí predpovede, pričom sa ich téma mení práve na základe počasia, takže si predpoveď môžete pozrieť aj na základe pekných fotografií používateľov.

yahoo-pocasie-1 yahoo-pocasie-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

1Weather

Podobne ako Yahoo! Počasie prináša 1Weather opäť pútavé grafické spracovanie, no tentokrát s dôrazom na jednoduchosť a praktickosť. Celé prostredie aplikácie je tvorené tak, aby ste sa v ňom vedeli rýchlo a jednoducho orientovať, pričom je veľký dôraz kladený aj na predpoveď a informácie o počasí ako také.

1weather-1 1weather-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

The Weather Channel

Medzi ďalšie z obľúbených aplikácií na predpoveď počasia možno zaradiť titul The Weather Channel. Ide opäť o jednoduchú, no veľmi peknú a funkčnú aplikáciu s predpoveďou aj pre slovenské lokality, ktorá ponúka opäť optimalizáciu pre tablety aj smartfóny. Rovnako ako predošlé tituly, aj tento je dostupný v Obchode Play zadarmo.

the-weather-channel-0 the-weather-channel-1

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Eye In Sky Weather

Náš výber uzatvára titul s názvom Eye In Sky Weather. Ide rovnako o veľmi populárnu aplikáciu medzi používateľmi Android zariadení, ktorá ponúka jednoduché a prehľadné prostredie. Nechýbajú samozrejme ani pokročilé funkcie a sada niekoľkých widgetov, ktoré môžu skrášliť vaše obrazovky, no dôležitejšou je presná predpoveď počasia, ktorú táto aplikácia ponúka.

eye-in-sky-1 eye-in-sky-2

Verzia: 4.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.5
Aktuálna cena: Zdarma

Zaujíma nás váš názor!

Napíšte nám do formulára nižšie ktorú z aplikácií na predpoveď počasia používate vy. Chceme vedieť nielen to, čo na nej obľúbujete, ale aj jej plusy a mínusy, prípadne veci, ktoré by ste chceli zmeniť. O týždeň alebo dva prinesieme ďalší článok s výberom aplikácií, ktoré sú obľúbené medzi vami, našimi čitateľmi, pričom v ňom použijeme vaše názory a odporúčania. Nebráňte sa teda kreativite a pošlite nám svoju odpoveď priamo pomocou formulára nižšie.

Foto: Valtteri Mulkahainen

11.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+