MojAndroid

O internetové prehliadače pre Android naozaj nie je núdza. Zrejme najpoužívanejším mobilným prehliadačom je Google Chrom, ktorý prichádza predinštalovaný vo väčšine smartfónov a tabletov. Ak ľudia nie sú s ním spokojní, existujú aj alternatívy ako Opera, Dolphin, Mercury, Next a mnoho iných. Len nedávno sa tieto zástupy prehliadačov pre Android rozrástli o ďalšieho člena s názvom  Now Browser, ktorý sľubuje ultra rýchle prehliadanie a odlišuje sa minimalistickým prostredím.

Používateľské prostredie aplikácie Now Browser ponúka skutočne jednoduchý dizajn s kartami a poľom pre zadávanie URL adresy vo vrchnej časti, všetko ostatné je plocha na prehliadanie. Po aktivácií fullscreen režimu, kedy sa všetky ostatné prvky ukryjú získate naozaj maximum zo svojho displeja. Spomedzi ďalších funkcii je podporované prehrávanie flashu, vytváranie záložiek, anonymné surfovanie, či ukladanie prihlasovacích údajov. Podporované sú aj dotykové gestá, no tie nám osobne nefungovali správne.

Screenshot_2014-03-12-18-48-55 now browser android 2 now browser android

Počas krátkeho testovania sa nám nepozdávalo ani sľubované zvýšenie rýchlosti prehliadania. Porovnávali sme len s Google Chrome a časy načítavania stránok boli takmer identické. Vzhľadom na konkurenčné prehliadače, ktoré sú dostupné úplne zdarma sa nám nepáčil prístup k plateným nastaveniam prehliadača. Otváranie tabov je dokonca vo free verzii obmedzené len na 5. Preto nie sme presvedčení, že platený prehliadač je tá správna forma, akou sa chce vývojár spomedzi zástupov konkurenčných riešení presadiť. Now Browser je dostupný vo verzii zadarmo a Pro verzii, ktorú si zakúpite v Google Play za 0,99 eur. Ak sa rozhodnete Now Browser vyskúšať, dajte nám vedieť, či ste si všimli navýšenie rýchlosti.

13.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+