MojAndroid

Asi mi dáte za pravdu, že pre Android je k dispozícii množstvo výborných launcherov, ktoré sú nielen bohaté na funkcie, ale aj dobre vyzerajú. Medzi tie najznámejšie patria napríklad Nova launcher, Apex, Go Launcher a mnoho iných. Tie môžete upraviť presne podľa seba.

Launcher Lab ponúka unikátny spôsob úpravy plôch Androidu. Dizajn plochy si doslova vyskladáte z dostupných elementov, ktoré aplikácia ponúka. Tak napríklad, na plochu môžete umiestniť hodiny, dátum, informácie o počasí, jednoduché grafické tvary, vlastné obrázky, či ovládanie hudobného prehrávača. Samozrejmosťou je aj pridávanie ikon aplikácií, či widgetov aplikácií nainštalovaných vo vašom zariadení. Samotné používateľské prostredie je veľmi pekné, moderné a určite sa v ňom nestratíte. Pre úpravu plôch je k dispozícii vlastný editor, ktorý obsahuje všetky pokročilé možnosti. Polohu prvkov môžete v ňom nastaviť presne na pixel, widgety môžete zmenšiť alebo zväčšiť, otáčať, alebo im nastaviť farby, typ písma a priesvitnosť. Možností úprav je tu naozaj veľa a nechýba ani schopnosť k widgetu priradiť konkrétnu aplikáciu, skratku, či priečinok. Podporovaná je aj práca s vrstvami, takže so svojou plochou sa môžete skutočne vyhrať. Navyše, jednotlivé plochy sa dajú upraviť už na základe tém vytvorených ostatnými používateľmi – nájdete ich v samostatnom obchode, ktorý je dostupný z plochy launcheru.

Cursor_and_Launcher_Lab_1  Cursor_and_Launcher_Lab_2 Cursor_and_Launcher_Lab_3

Cursor_and_Launcher_Lab_4 Cursor_and_Launcher_Lab_5 Cursor_and_Launcher_Lab_6

Launcher je popretkávaný peknými animáciami, pričom ovládať sa dá aj gestami. Tak napríklad notifikačnú lištu môžete aktivovať posunom prsta zhora nadol po ploche, opačným smerom spustíte rýchle ovládacie prvky, ktoré umožnia ovládať hlasitosť, mobilné dáta, WiFi, Bluetooth, zvonenia, baterku, podsvietenie alebo sa sa rýchlo prepnúť do nastavení zariadenia, zamknúť ho, či zablokovať rotáciu displeja. Jednoducho sa dajú meniť aj ikony aplikácií, či ich názov.

Launcher Lab sa zdá ale nie je úplne bez chýb. Pri testovaní na zariadení s Androidom 4.4 KitKat som sa stretol najmä s menšími chybičkami pri editovaní plôch, inak ale fungovala spoľahlivo. Aplikácia podľa mňa určite stojí aspoň za vyskúšanie najmä v prípade, ak si svoju plochu budete chcieť upraviť presne podľa svojich predstáv. Alternatívou k tomuto launcheru by mohol byť napríklad Themer, ktorý ponúka množstvo, môžem povedať ešte krajších, už hotových tém. 

Verzia: 2.7.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.7.1.0
Aktuálna cena: Zdarma

27.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+