MojAndroid

Spoločnosť Google informovala prostredníctvom vývojárskeho blogu, že developeri môžu odteraz označovať svoje aplikácie pre nový obchod Google Play For Education (Google Play pre vzdelávanie), ktorý bol predstavený počas konferencie Google I/O 2013. Nová možnosť je samozrejme dostupná prostredníctvom developerskej konzoly. Všetky zverejnené aplikácie pre nový obchod budú monitorované a testované, aby neprinášali nevhodný obsah pre študentov. Označením aplikácie sa táto posunie do frontu a jej vhodnosť vyhodnocuje sieť pedagógov.

Google Play Store pre vzdelavanie

V prípade, že už máte existujúce vzdelávacie aplikácie alebo sa snaží nejakú vytvoriť, je nutné dodržovať pokyny pre tento druh aplikácií. Tieto pokyny nájdete na tomto odkaze. Aplikácie musia byť samozrejme optimalizované pre tablety, nakoľko spoločnosť Google sa snaží presadiť svoje Nexus zariadenia na školách a vzdelávať sa zo smartfónov pravdepodobne nebude vhodné riešenie. Po označení aplikácie pre vzdelávanie vám príde e-mail, ktorý vás bude informovať o procese hodnotenia. V závislosti na objeme aplikácie, tento proces môže trvať 3-4 týždne. Ďalšie informácie nájdete na oficiálnych stránkach spoločnosti, na tomto odkaze.

Zdroj: android-developers.blogspot

25.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+