MojAndroid

Od konca októbra je k dispozícii bezplatná natívna aplikácia pre mobilné zariadenia Cestovné poriadky CP, ktorá cestujúcim zjednoduší vyhľadávanie a orientáciu v cestovných spojeniach na Slovensku. Aktuálna verzia je dostupná zatiaľ pre zariadenia s operačným systémom Android, v krátkom čase sa  však dočkajú aj užívatelia iOS.

cestovne-poriadky-cp-10 cestovne-poriadky-cp-5 cestovne-poriadky-cp-1

Za aplikáciou, ktorá na Slovensku dlho chýbala, stojí spoločnosť CHAPS, ktorá v ČR vyvinula veľmi úspešnú a obľúbenú aplikáciu IDOS, určenú na vyhľadávanie dopravných spojení.

„Naši slovenskí priatelia a obchodní partneri nám už dlhší čas hovorili, že by chceli mať na Slovensku niečo podobné ako je IDOS v Čechách. Urobili sme si rýchly prieskum a obrovský  dopyt po takomto komplexnom riešení nás naozaj prekvapil, tak sme slovenskú verziu naprogramovali,“ hovorí Tomáš Chlebničan, konateľ spoločnosti CHAPS.

Bezplatná on-line aplikácia pre vyhľadávanie v spojení vlakovej, autobusovej a mestskej hromadnej dopravy je oficiálnou aplikáciou k webovej stránke www.cp.sk a využíva vždy aktuálne cestovné poriadky, vrátane informácií o prípadných meškaniach a výlukách. Cestujúcim ponúka základné funkcie ako sú vyhľadávanie vlakových, autobusových a MHD spojov a ich prípadných kombinácií, zobrazenie odchodov a príchodov z/do vybranej zastávky s možnosťou filtrovania konkrétneho spoja, návrh zastávok a prediktívne vyplňovanie údajov podľa histórie hľadania či obľúbených položiek.

cestovne-poriadky-cp-12 cestovne-poriadky-cp-11 cestovne-poriadky-cp-6

Vyhľadávanie trasy je možné zobraziť priamo v on-line mape. K dispozícii sú aj pokročilé možnosti nastavenia parametrov pre rozšírené hľadanie (napr. voľba dopravných prostriedkov, minimálny čas na prestup, nízkopodlažné spoje, spojenia pre cestujúcich s bicyklom apod.). Užívateľ má k dispozícii podrobné informácie o spoji, vrátane nástupišťa, koľaje, prípadného meškania, aktuálnej pozície spoja, výlukách, orientačnej cene cestovného a radenia vlakových vozňov.

cestovne-poriadky-cp-8 cestovne-poriadky-cp-9 cestovne-poriadky-cp-4

Vďaka integrácii kontextového prepojenia do predajných systémov tretích strán si cestujúci môže lístok aj zakúpiť. V aplikácii je však k dispozícii iba SMS lístok slúžiaci na prepravu pomocou MHD, lístok na (diaľkový) vlak si v aplikácii kúpiť nemôžete. Aplikácia neobsahuje reklamy a zaujímavou je aj off-line história šiestich posledných položiek hľadania, možnosť uloženia až 6 obľúbených spojení či sledovanie až 6 rôznych spojení v notifikačnej lište. Výsledky hľadania je možné jednoducho zdieľať cez e-mail a sociálne siete. K dispozícii je aj tzv. Šepkár, čiže sprievodca aplikáciou. Ocenia ho najmä užívatelia, ktorí s modernými technológiami nemajú veľa skúseností.

cestovne-poriadky-cp-3 cestovne-poriadky-cp-2 cestovne-poriadky-cp-7

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Aplikácie pre môj Android: Doprava [október 2015]
3.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+