MojAndroid

Každý sme si tým prešli. V škole nás naučili, alebo ešte len naučia, počítať zložité matematické výrazy, ktoré pre študenta na prvý pohľad vždy vyzerajú ako nevyriešiteľná spleť čísel a písmen. Samozrejme, ich počítanie výrazne uľahčujú najnovšie vedecké kalkulačky, ktoré sa za posledne desaťročia svojimi funkciami posunuli na úplne novú úroveň. Už v blízkej dobe by ich však mohli nahradiť smartfóny, ktoré teraz vďaka pripravovanej aplikácii PhotoMath dokážu vypočítať aj zložitejšie matematické výrazy.

Photo Microblink

Je to jednoduché. Stačí ak namierite kameru svojho smartfónu na matematický výraz a výpočet prebehne takmer okamžite a automaticky. Nemusíte stláčať žiadne tlačidlá, skenovanie a detekcia textu, znakov a čísel prebieha úplne samostatne bez potreby zasahovania používateľa. Výsledok bude zobrazený priamo na displeji smartfónu. Samozrejme, odpoveď nie je vždy to čo hľadáme a dôležitý je aj postup ako sme sa k výsledku dopracovali. Myslí na to aj PhotoMath, ktorý postup výpočtu zobrazí v jednotlivých krokoch tak, ako by ste sa k nim dopracovali bežným postupom. Aplikácia ponúka aj históriu, takže ku svojim výpočtom sa môžete v prípade potreby kedykoľvek vrátiť.

PhotoMath je zatiaľ dostupný len pre Windows Phone a iOS, čoskoro by však mal zavítať aj do obchodu Play a do našich Androidov. Dovtedy kým sa tak stane, si pozrite aspoň video ako to celé funguje.

PhotoMath from MicroBLINK on Vimeo.

22.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+