MojAndroid

Spoločnosť Samsung dominuje na trhu zo smartfónmi, čo znamená, že sa nemusí zúfalo snažiť získať nových zákazníkov. No zdá, že sa pokúša ukradnúť používateľov spoločnosti Apple. Samsung spustil webovú aplikáciu s názvom iTest, ktorá simuluje zážitok z používania Samsung smartfónu na iPhone. O novinke informoval portál AndroidCentral.

Samsung aplikáciu iTest propaguje na Novom Zélande, je dostupná celosvetovo

Samsung síce propaguje aplikáciu na Novom Zélande, no vyskúšať si ju môžu všetci používatelia iPhonu. Keď danú webovú stránku navštívite, zobrazí sa výzva na pridanie webovej aplikácie na domovskú obrazovku. Keď tak urobíte, môžete ju spustiť rovnako ako ktorúkoľvek inú aplikáciu a zistiť, aké to je používať smartfón od Samsungu.

Aplikácia iTest
Foto: 9to5Mac.com

Aplikácia iTest ponúka napríklad náhľad obchodu Galaxy Store, aplikácie Fotoaparát či možnosť zmeniť na simulovanom zariadení tému. Aplikácia vám dokonca aj zavolá, aby vás informovala o všetkých funkciách, ktoré Samsung zariadenia ponúkajú. Jej možnosti sú však dosť obmedzené, napríklad po otvorení karty s názvom „Populárne aplikácie“ sa zobrazí len takýto oznam:

Nebojte sa, všetky aplikácie, ktoré máte radi, sú k dispozícii. Pretože buďme úprimní, väčšina z nich sú produkty od Googlu a s ním sme dobrí kamaráti.

Podobnú aplikáciu vytvoril kedysi aj Microsoft

Spoločnosť Microsoft urobila kedysi niečo podobné v snahe presvedčiť používateľov, aby prešli na Windows Phone. Microsoft spustil webovú aplikáciu pre iOS a Android zariadenia, ktorá simulovala používanie smartfónu Windows Phone 7.5. V tomto prípade to však veľmi účinné nebolo, keďže systém Windows Phone bol problémový a smartfóny od Microsoftu neboli veľmi populárne.

Náš tip
Samsung Galaxy SmartTag+ oficiálne: Ako jednoducho nájsť stratené veci

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+