MojAndroid

Po oznámení, že populárny Google Reader od 1.júla končí svoju prevádzku, nebolo z tejto správy veľa používateľov nadšených a takmer okamžite hľadali za neho náhradu. Jednou z nich je aj aplikácia Feedly, ktorú viaceré zahraničné médiá prezentovali ako najvhodnejšiu alternatívu s tým, že táto zabezpečí aj plynulý prechod  používateľských dát z Google Readeru. Feedly vďaka tomu získal viac ako pol milióna nových používateľov a to v priebehu len prvých 48 hodín. Služba zaznamenala v posledných dňoch až desaťnásobne vyšší prenos dát oproti dňom, spred oznámenia zrušenia Readeru spoločnosti Google.

feedly

Feedly na svojom blogu ubezpečuje, že v najbližších 30 dňoch sa bude predovšetkým snažiť udržať službu v prevádzke a zvládnuť veľký nápor nových používateľov. Vývojári aplikácie tiež informovali o tom, že budú počúvať pripomienky svojich používateľov, ktorí sa navyše môžu tešiť na nové funkcie a vylepšenia pribúdajúce každý týždeň. Oznámenie o ukončení služby Google Reader na poli RSS čítačiek doslova rozprúdil kľudné vody a viacerí vývojári chystajú zmeny, ktorými budú chcieť uspokojiť a prilákať nových používateľov.

Zdroj: phonearena

18.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+